Zde jsou 3 důležitá čísla, která vám představí Pioneer fondy

Pro výběr investiční společnosti potřebujete mít dostatek informací. Chcete-li zjistit, co vám při investování do podílových fondů mohou nabídnout Pioneer fondy, určitě vás budou zajímat 3 důležitá čísla. Co představují a proč jsou pro vás jako investora tak podstatná?
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Kde investovat
6/12/2020 1:00 AM

Vaše rozhodování při výběru investiční společnosti a podílových fondů, do kterých vložíte volné finanční prostředky, by mělo být založeno na racionální rozvaze. Cílem je dosáhnout maximálního zhodnocení při riziku, které jste ochotni akceptovat. Emoce do investování nepatří, a proto vám Pioneer fondy nejlépe představí právě čísla. Bude se jednat o:

  • Objem spravovaných aktiv
  • Výši minimální investice
  • Počet nabízených fondů Pioneer

Společně s čísly se dozvíte také o hlavních výhodách a zajímavých možnostech, které mají investoři u Pioneer fondů k dispozici.

Objem spravovaných aktiv - více než 1,3
bilionu eur

Objem aktiv, který investiční společnost spravuje, vypovídá nejen o velikosti, ale také o zkušenostech a stabilitě samotné společnosti. Jako investor potřebujete mít silného partnera, kterému vaše peníze bez sebemenších pochyb svěříte. Společnost Pioneer Investments je od 3. července 2017 součástí skupiny Amundi. Tato skupina patří k největším správcům investic v Evropě. Celosvětově se pak řadí do první desítky.

Skupina Amundi díky spojení s Pioneer Investments spravuje aktiva v hodnotě přesahující částku 1,3 bilionu eur. Kromě České republiky působí v dalších 37 zemích. Celkový objem spravovaných aktiv představuje číslo, které na evropském trhu skutečně jen těžko hledá konkurenci. Klienti mají díky takové velikosti příležitost čerpat z odborných zkušeností a znalostí skupiny Amundi. Zastoupení má skupina v 6 klíčových finančních centrech po celém světě.

Výše minimální investice - od 500 Kč

Nejen pro začínající investory je důležitá dostupnost produktů a podílových fondů. Díky tomu mohou začít investovat i po malých částkách, případně si zvolit více fondů s různě dlouhým investičním horizontem a rozdílnou mírou rizika. Překážkou takové strategie se může stát vysoká výše minimální investice. V případě fondů Pioneer Investments nic takového nečekejte.

U pravidelného investování do podílových fondů prostřednictvím programů Pioneer Invest (program Rytmus), Rentier 3S, Rentier Invest nebo Zlatá rybka je minimum 500 Kč za měsíc. Společně s první investicí získáte klientský přístup do online aplikace, kde máte možnost veškeré investice spravovat. Aplikace je dostupná také pro chytré mobilní telefony. Aktuální ceny České rodiny fondů Pioneer si můžete nechat zasílat také na e-mail či mobilní telefon. Vždy tak máte přehled o vývoji a máte možnost se rozhodnout o dalších investicích.

Počet nabízených fondů Pioneer - přes 130 fondů

Pionner Investments disponuje širokou škálou produktů od konzervativních fondů peněžního trhu po akciové a komoditní fondy pro dynamické investory. Fondy jsou vedeny v různých měnách, liší se regiony i zainvestovanými sektory. V nabídce nechybí ani produkty životního cyklu. U nich se portfolio mění automaticky s tím, jak se blíží konec investičního horizontu.

Z pestré nabídky fondů Pioneer patří mezi nejzajímavější Pioneer - dynamický fond. Založen byl v listopadu 2015. Jedná se o balancovaný fond s převahou akciové části. Do akcií fond investuje na všech předních evropských trzích. Portfolio je agresivní, v dluhopisové části se soustředí na tuzemské dluhopisy a tuzemské pokladniční poukázky.

Čistě akciovým fondem pro investory hledající vysoké zhodnocení je Pioneer - akciový fond. Portfolio manažer vyhledává investice do společností, které mají stabilní zázemí. S tímto fondem je spojeno vyšší riziko, tím pádem také vyšší potenciální výnos. Fond je určen pro investory s dlouhodobým investičním horizontem, kteří mají přehled o vývoji na akciových trzích.

Patříte-li k opatrnějším investorům, nepřehlédněte investiční příležitost v podobě krátkodobých fondů. Mezi nimi září Pioneer - Sporokonto. Jedná se o fond peněžního trhu a dluhopisů s krátkou dobou splatnosti. Celková doba splatnosti cenných papírů nesmí být vyšší než 12 měsíců. Výsledkem je vysoká stabilita zhodnocení.

Tři čísla pro jeden skvělý výsledek

Shrnuto a podtrženo, velikost spravovaných aktiv je ve spojení s podmínkami pro nové investory a množstvím otevřených podílových fondů kombinací, která dělá z Pioneer fondů atraktivní volbu. Z porovnání s konkurenčními společnostmi vychází Pionner Investments velmi dobře, a to především s ohledem na pestrost nabídky a stabilitu zázemí.

No items found.