J&T Flexibilní – investuje do dluhopisů s nízkým stupněm rizika

Podílový fond J&T Flexibilní investuje především do dluhopisů a nástrojů peněžního trhu (tedy například do státních dluhopisů). Jeho cílem je ochránit hodnotu vašich peněz a nabídnout zajímavý výnos při velmi nízkém riziku. Podívejte se, jak tento fond funguje a jak do něj můžete investovat.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Kde investovat
6/12/2020 1:00 AM

Otevřený podílový fond J&T Flexibilní zahájil činnost v prosinci 2007. Od té doby již několikrát dokázal, že flexibilita ve strategii fondu dokáže generovat vysoké zhodnocení při zachování nízkého investičního rizika. Jeho historické zhodnocení je ke dnešku 3 % ročně. Do fondu můžete stejně jako do dalších J&T fondů investovat již od 300 Kč.

druh fondu:dluhopisový
měna:CZK
rok založení fondu:2007
investiční horizont:2 roky a déle
investiční riziko:2 (na stupnici 1 až 7)

Fond J&T Flexibilní má zdravé dluhopisové jádro

Portfolio podílového fondu J&T Flexibilní je neustále v pohybu. Portfolio manažer alokuje prostředky mezi instrumenty dluhopisového a peněžního trhu na základě vývoje na finančních trzích a úrokových sazeb. Mezi další investiční příležitosti, které jsou pro fond zajímavé, se řadí dluhopisy s delší splatností, korporátní a zahraniční dluhopisy. Investice v zahraničí směřují výhradně do zemí s rozvinutým dluhopisovým trhem. Výsledkem je zvýšení potenciálu výnosu.

Ve struktuře podílového fondu J&T Flexibilní tvoří vždy většinu aktiv dluhopisy nebo obdobné cenné papíry. Mezi cenné papíry s nejvyšší váhou se řadí především státní dluhopisy nebo například dluhopisy Energetického a průmyslového holdingu. Ten sdružuje více než 50 společností v několika evropských zemích včetně České republiky a Slovenska.

Graf ukazující vysoké zhodnocení fondu J&T Flexibilní.
Vývoj zhodnocení fondu J&T Flexibilní CZK.

Když dělají J&T fondy radost méně zkušeným investorům

Začít investovat pravidelně od 300 Kč do podílového fondu s nízkým rizikem, který nabízí zajímavý výnos? S fondem J&T Flexibilní je to realita. Fond je atraktivní příležitostí především pro méně ostřílené investory s minimálním investičním horizontem v délce 2 roky. Výhodou při investování je alespoň základní přehled o investování na kapitálovém trhu. Nižší rizikový profil totiž neznamená, že nebudete muset akceptovat riziko dočasné ztráty.

Jak můžu investovat do fondu J&T Flexibilní?

Stačí vyplnit tento registrační formulář na stránkách J&T Banky. Hned poté můžete začít investovat do fondu J&T Flexibilní už od 300 Kč.

No items found.