Transplantace vlasů a její cena

Prozkoumejte fascinující svět transplantace vlasů – revolučního řešení pro vypadávání vlasů, které nabízí novou naději pro ty, kteří se potýkají s plešatěním. Odhalte klíčové aspekty tohoto chirurgického zákroku, včetně různých technik, jako jsou FUT a FUE, a zjistěte, jak specializovaní lékaři dokážou transformovat vzhled a sebevědomí jednotlivců. Naše komplexní průvodce Vás provede světem transplantací vlasů, od výběru správné kliniky až po porozumění typickým klientům, a nabídne přehled možností a cen v České republice. Ponořte se do tohoto inovativního postupu a zjistěte, jak může být tato metoda řešením i pro Vás.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
26/12/2023 8:04 AM

Co je transplantace vlasů

Transplantace vlasů (nastřelení vlasů) je chirurgický zákrok, který se používá k léčbě vypadávání vlasů. Tento postup zahrnuje přesunutí vlasových folikulů z části těla, která má dostatečné množství vlasů (zpravidla zezadu hlavy), na oblasti, kde jsou vlasy řídké nebo chybí. Tento zákrok je prováděn ambulantně pod lokální anestezií.

Nastřelení vlasů se dělí na dva hlavní typy:

 1. FUT (Follicular Unit Transplantation): Při této metodě se z pacientovy hlavy odebere proužek kůže s vlasy, který se pak rozdělí na jednotlivé vlasové folikuly nebo skupiny folikulů. Tyto folikuly se poté transplantují do oblastí s řídkými nebo chybějícími vlasy.
 2. FUE (Follicular Unit Extraction): Tato metoda zahrnuje individuální odebrání vlasových folikulů z dárcovské oblasti pomocí malého kruhového nástroje. Tyto folikuly se následně implantují do oblastí s vypadáváním vlasů.

Výsledkem transplantace vlasů je  přirozenější vzhled a trvalejší řešení problémů s vypadáváním vlasů. Období hojení a výsledný efekt se mohou lišit v závislosti na individuálních faktorech, jako je typ pleti, kvalita vlasů a celkové zdraví pacienta.

Transplantaci provádějí chirurgové

Transplantaci vlasů provádějí specializovaní lékaři, obvykle dermatologové nebo plastičtí chirurgové, kteří mají speciální školení a zkušenosti v oblasti vlasové chirurgie. Tyto zákroky vyžadují nejen lékařské znalosti, ale také estetické dovednosti, aby bylo dosaženo co nejpřirozenějšího výsledku.

Lékař, který provádí transplantaci vlasů, by měl splňovat následující kritéria:

 1. Licence a Certifikace: Měl by mít platnou lékařskou licenci a být certifikován v oboru, který je relevantní pro transplantaci vlasů, například v dermatologii nebo plastické chirurgii.
 2. Zkušenosti a Specializace: Je důležité, aby měl lékař rozsáhlé zkušenosti s transplantací vlasů a aby se jednalo o jednu z jeho hlavních specializací.
 3. Výsledky a Reference: Kvalifikovaný lékař by měl být schopen předložit příklady své práce, jako jsou fotografie před a po zákroku, a poskytnout reference od předchozích pacientů.
 4. Konkrétní Techniky: Lékař by měl být vybaven a zkušený v nejmodernějších technikách transplantace vlasů, jako jsou metody FUT a FUE.
 5. Konzultační Proces: Před zákrokem by měl lékař provést důkladnou konzultaci, aby zhodnotil vhodnost pacienta pro zákrok a diskutoval o očekáváních a potenciálních výsledcích.

Je důležité provést důkladný výzkum a vybrat si lékaře, který je důvěryhodný a má dobrou pověst, aby se zajistily co nejlepší výsledky a minimalizovalo riziko komplikací.

Cena transplantace vlasů

V České republice se transplantace vlasů stává stále dostupnější a populárnější. Ceny za transplantaci vlasů v ČR se liší v závislosti na několika faktorech, jako je rozsah zákroku, použitá technika (FUE nebo FUT), a prestiž a umístění kliniky.

Průměrné ceny za transplantaci vlasů v ČR se mohou pohybovat od přibližně 30 000 Kč pro menší zákroky až po 100 000 Kč nebo více pro rozsáhlejší procedury. Tyto ceny jsou obvykle nižší než v mnoha západních zemích, což činí Českou republiku atraktivním místem pro ty, kteří hledají kvalitní zákroky za přijatelné ceny.

Kliniky nabízející transplantaci vlasů v ČR jsou obvykle vybaveny moderními technologiemi a mají zkušené lékaře, kteří mohou poskytnout kvalitní péči. Přesto je důležité pečlivě si vybrat kliniku a lékaře, abyste zajistili nejlepší možný výsledek. Doporučuje se hledat kliniky s dobrými recenzemi, zkušenými lékaři a případovými studiemi, které demonstrují jejich předchozí úspěchy.

Před podstoupením zákroku je vždy vhodné se poradit s několika klinikami, získat detailní informace o proceduře, technice, očekávaných výsledcích a možných rizicích, a také prozkoumat možnosti financování a platby.

Pro koho je zákrok určen

Typickým klientem pro transplantaci vlasů jsou obvykle jedinci, kteří trpí vypadáváním vlasů nebo plešatěním, což může být způsobeno různými faktory, jako je genetika, stárnutí, hormonální změny nebo zdravotní stav. Zde jsou některé charakteristiky typických klientů:

 1. Věk: Většina klientů jsou dospělí, často ve věku 30 let a výše. Mladší lidé se mohou rovněž rozhodnout pro transplantaci, ale je doporučeno počkat, dokud se vzor vypadávání vlasů plně nevyvine.
 2. Muži s mužským typem vypadávání vlasů: Tato skupina tvoří většinu klientů. Mužské vypadávání vlasů (androgenní alopecie) je nejběžnější příčinou plešatění u mužů, což vede k recedujícímu vlasovému čaru a ztrátě vlasů na temeni hlavy.
 3. Ženy s řídnutím vlasů: Ženy také vyhledávají transplantaci vlasů, obvykle kvůli řídnutí vlasů na vrcholu hlavy. U žen může být příčina vypadávání vlasů složitější a vyžaduje důkladnou diagnózu.
 4. Lidé se zdravotními stavy: Někteří lidé mohou trpět vypadáváním vlasů kvůli zdravotním stavům, jako je alopecie areata nebo traumatické poranění skalpu.
 5. Osoby po kosmetických nebo rekonstruktivních procedurách: Někteří klienti mohou podstoupit transplantaci vlasů po plastické chirurgii, jako je facelift, nebo po úrazech, které způsobily ztrátu vlasů.
 6. Lidé s dostatečným množstvím dárcovských vlasů: Důležitým faktorem pro úspěšnou transplantaci vlasů je dostatek kvalitních dárcovských vlasů, obvykle na zadní a boční straně hlavy.

Vždy je důležité, aby potenciální klienti prošli komplexní konzultací s odborníkem na transplantaci vlasů, aby určili svou vhodnost pro zákrok a diskutovali o jejich očekáváních a možných výsledcích.

Autor: Vladimír Daněk, Zdroj: Kliniky vlasové terapie, Foto: Pixabay