Rady, které dává Jeff Bezos svým dětem

Založil společnost Amazon, je nejbohatším mužem na světě a pro mnohé patří mezi nejinspirativnější podnikatele v historii. Američan Jeff Bezos je však také především otcem, který si dává záležet na tom, aby svým čtyřem dětem předal vše, co se v byznysu naučil. Jaké rady svým dětem dává a jak je připravuje na dospělý život? Právě to Bezos prozradil na charitativním večírku neziskové organizace FIRST.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
28/1/2019

Buďte pyšní na vaše volby, ne na váš vrozený talent. Právě tak zní podle Bezose nejdůležitější rada, jakou může svým dětem dát. Nejbohatší muž světa to vysvětluje na jednoduchém příkladu: pokud jste například talentovaní na matematiku, ještě to neznamená, že na sebe můžete být hrdí. Talent je něco, co vám bylo dáno a ve výsledku jste se o to nijak nezasloužili. Pokud ale budete svůj talent tvrdou prací rozvíjet, budete matematiku studovat a stane se z vás úspěšný vědec, je to něco, na co můžete být právem hrdí.

"Pokud máte talent a tvrdě na sobě pracujete, znamená to, že svůj potenciál plně využijete," říká Bezos.

Hledejte kariéru v oblasti, která je vám blízká

Bezosovou další radou je, aby se jeho děti při výběru povolání řídily svou vášní a hledaly kariéru v oblasti, která je jim blízká. "Díky tomu pro ně pak bude snazší na té cestě vytrvat a nevzdat to. Navíc pokud se jim podaří pracovat se stejně naladěnými lidmi, bude práce zábava. Pokud děláte něco, co milujete, neztrácíte energii a skoro ani nevnímáte, že pracujete," dodal Bezos.

Nejbohatší muž planety, jehož majetek je odhadován na 138 miliard dolarů, také dodal, že je úplně v pořádku své záliby a vášně měnit a nakonec skončit u úplně jiného oboru, než si člověk plánoval. Jako příklad dává svou vlastní kariéru.

"Když jsem šel na Princeton, myslel jsem si, že chci být vědec. V půlce studia jsem ale zjistil, že na to, abych se stal vědcem, nejsem dostatečně chytrý," říká Bezos. Toto zjištění mu však pomohlo objevit novou vášeň, kterou se stalo podnikání. "Pokud zjistíte, co máte opravdu rádi a budete na sobě pracovat, je to cestou k tomu, aby se stal člověk opravdu šťastný," uzavírá Bezos.