Kolik stojí zmrzlina v Chorvatsku v roce 2022

Češi nedají na Chorvatsko jako dovolenkovou destinaci číslo 1 dopustit a to z mnoha důvodů. Jedním z nich je zcela jistě i skvělá zmrzlina, která vás v horkém létě nejen osvěží, ale také si na ní dost pochutnáte. Kolik za takový kopeček zmrzliny dáte a kde najít tu nejlepší?
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
8/7/2022 2:00 AM

Aktuální cena kopečku zmrzliny v Chorvatsku

Jet na dovolenou do Chorvatska a nedat si zmrzlinu by byl hřích. Navíc když byla zmrzlina Lino Lada od jedné z chorvatských zmrzlinových značek Ledo prohlášena několikrát za sebou za nejlepší zmrzlinu na světě. A tu si můžete koupit v jakémkoliv supermarketu, kiosku nebo mrazícím boxu u pláže.

Na tu klasickou kopečkovou zmrzlinu narazíte také skoro kdekoliv. V závislosti na letovisku nebo městě, kde se nacházíte, zaplatíte za jeden kopeček pořádné chorvatské zmrzliny mezi 23 a 50 Kč. Dále se cena může zvyšovat za různé druhy kornoutků nebo speciální příchutě zmrzliny. 

Nejlepší zmrzlinárny v Chorvatsku

A kam zajít na tu nejlepší zmrzlinu? Jednou z nejznámějších je Sladoledarna v Dubrovníku, zmrzlinárna, která nabízí 32 různých druhů příchutí ručně dělané zmrzliny, kterou vám navíc nádherně ozdobí sušenkami a polevami do kornoutku. Dalším oblíbeným místem v Dubrovníku se zmrzlinou, ale také kávou, zákusky, croissanty a dalším sladkým pečivem je Gianni, kde zmrzlinu vyrábí pouze z přírodních nejkvalitnějších ingrediencí. 

Pokud se vyskytnete v menším městě Zadaru, určitě nesmíte minout Bob Rock's Ice Cream Shop, kde si dávají záležet na tom, aby používali při výrobě zmrzliny jenom ty nejlepší suroviny jako vanilku z Madagaskaru nebo kokos z Filipín. V dalším slavném chorvatském městě Šibeniku si oblíbili malou zmrzlinárnu Slastičarnica KaGrom, kde se na jednu nebo více z jejich jedinečných příchutí zmrzlin vyplatí počkat ve frontě.

Také ve Splitu najdete výbornou zmrzlinu ve zmrzlinárnách jako Pumparela Gelateria přímo ve starých uličkách centra města nebo Gelateria Marmont, která se nachází více na jeho okraji, ale pochutnáte si nejen na jejich zmrzlinách, ale také domácích palačinkách a vaflích. Hlavní město Zagreb vám zase nabídne úžasnou zmrzlinu, kávu, dezerty a zákusky ve zmrzlinárnách Vincek Slastičarnica, Chocolat 041 nebo Amélie.

A pokud toužíte po opravdu jedinečných kombinacích příchutí, zamiřte do Peppino's Gelato Factory, opět v Dubrovníku, kde si nebudete moci vybrat. Příchutě jako mango vanilka, pomeranč cheesecake, čokoláda s mentolem, jogurt s granátovým jablkem nebo štrůdl vás zaujmou na první pohled. Jedno je však jisté, v Chorvatsku o úžasnou zmrzlinu není nouze a vy si ji tak můžete dopřávat po celou dobu vaší dovolené.

No items found.