MasterClass - cena předplatného pro rok 2022

Zajímá vás, kolik stojí předplatné online kurzů od MasterClass? Zjistili jsme aktuální cenu a máme pro vás všechny informace.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
1/1/2022

MasterClass je americká streamovací služba zaměřená na online kurzy, která je na trhu od roku 2014. Ke spolupráci si vybírá ty největší hvězdy v oborech jako je vaření, psaní, herectví, sport, byznys, věda či hudba. Na své platformě pak nabízí jejich vzdělávací kurzy.

Kolik stojí MasterClass?

MasterClass v současnosti nabízí pouze jednu variantu předplatného. Předplatit si ho můžete na celý jeden rok a zaplatíte 4 488 korun. Na rozdíl od Netflixu, HBO GO, nebo Prime Videa tak MasterClass nenabízí měsíční předplatné.

Pokud se rozhodnete si placené členství koupit, můžete ho zaplatit kreditní či debetní kartou. Podporovány jsou karty od společností Visa, MasterCard, American Express a Discover. MasterClass můžete také zaplatit přes PayPal.

Co všechno je v ceně předplatného?

Po zaplacení získáte přístup k více než stopadesáti online kurzům, které si můžete pouštět na počítači, telefonu, tabletu či televizi. Kurzy si také můžete stáhnout a pustit si je offline.

Vedle toho je ke každému kurzu vydána speciální PDF příručka, která shrnuje obsah kurzu a může vám pomoci si připomenout některé důležité momenty. MasterClass také stále pracuje na novém obsahu, takže můžete počítat s tím, že nové kurzy jsou přidávány každý měsíc.

Vyplatí se MasterClass?

Byť je cena 4 488 korun za rok na první pohled vysoká, musíme uznat, že kurzy od MasterClass mají opravdovou kvalitu. MasterClass si do svých lekcí vybírá jen ty nejpovolanější osobnosti - psaní vás tu například bude učit slavný spisovatel Salman Rushdie nebo sloupkař New Yorkeru Malcolm Gladwell.

Vaření tu učí Gordon Ramsay či držitel tří michelinských hvězd Massimo Bottura. V herectví se můžete zlepšit se Samuelem L. Jacksonem, Natalií Portman či Stevem Martinem. A nechybí ani slavní sportovci - kurz šachu vede Garry Kasparov a na skejtu vás naučí jezdit Tony Hawk.

Do toho je nabídka kurzů obohacena o další zajímavé obory. Je tu například kurz jazzové hudby s Herbiem Hancockem, kurz fotografie s Annie Leibovitz, lekce zaměřená na leadership se šéfredaktorkou Vogue Annou Wintour či kurz zpěvu, který si vzala na starost slavná zpěvačka Christina Aguilera.

Kurzy jsou dobře strukturované a jsou vždy rozděleny do několika bloků podle konkrétních témat. Například u kurzu Gordona Ramseyho se nejprve naučíte, jak by se měl udržovat pořádek a systém v kuchyni, dále budete pokračovat k tomu, jak se pořádně naučit s nožem, a teprve pak se pustíte do přípravy konkrétních receptů.

U lekcí herectví s Natalií Portman se nejprve naučíte, jak se vcítit do konkrétní postavy a teprve pak se budete učit, jak před obecenstvem přehrávat jednotlivé scény.

Pokud je pro vás 4 488 korun na rok přijatelná částka, baví vás osobní rozvoj a chcete se učit od těch nejlepších, můžeme vám za nás MasterClass doporučit. Je to velmi kvalitní platforma s velkým výběrem, na které si každý najde to své.