Netflix - cena předplatného pro rok 2021

Netflix je streamovací služba s filmy a seriály, která si rychle získala oblibu po celém světě. Dostupná je i v České republice a my pro vás máme informace o tom, kolik za ni zaplatíte.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
15/3/2021

Netflix nabízí celkem tři typy předplatného. Ceny začínají na 199 korunách za měsíc a končí na 319 korunách za měsíc. Pojďme se nyní na jednotlivé varianty předplatného podívat zblízka.

  • Basic - základní předplatné, za které měsíčně zaplatíte 199 korun. Můžete na něm sledovat filmy a seriály maximálně na jedné obrazovce a obsah si můžete stáhnout na jeden telefon či tablet. Co se týče kvality obrazu, toto předplatné nabízí standardní rozlišení (pro technické fajnšmekry dodejme, že toto rozlišení se pohybuje mezi 480p a 720p).
  • Standard - za toto předplatné zaplatíte měsíčně 259 korun. Netflix díky němu můžete sledovat na dvou obrazovkách najednou. To znamená, že jeden člen domácnosti může Netflix sledovat například na televizi a druhý si může pustit jiný seriál třeba na mobilu. Při této variantě předplatného si můžete obsah od Netflixu stahovat do dvou telefonů či tabletů. Kvalita obrazu je Full HD (1080p).
  • Premium - nejvyšší varianta stojí 319 korun měsíčně. Netflix si na ní můžete pustit až na čtyřech obrazovkách najednou. Obsah je také možné stahovat až do čtyř telefonů či tabletů. Kvalita obrazu je nejvyšší možná - varianta Premium nabízí jak Full HD (1080p), tak Ultra HD (4K).
Ceny předplatného na Netflixu. Celkem tři varianty, začínají na 199 Kč za měsíc a končí na 319 Kč za měsíc.
Jednotlivé varianty předplatného na Netflixu.

30 dní na vyzkoušení zdarma

Pokud jste nový uživatel, nabídne vám Netflix 30 dní na vyzkoušení zdarma. Pro využití této nabídky je potřeba se na Netflixu zaregistrovat a vyplnit zde údaje o platební kartě. O svou kartu se podle našeho názoru nemusíte obávat, web Netflixu je dobře zabezpečený a jedná se o velkou a spolehlivou firmu.

Pokud budete chtít přejít na placené předplatné, není potřeba se o nic starat. Netflix si první platbu strhne z vaší karty po uplynutí zkušebních 30 dní. V případě, že vám Netflix nebude vyhovovat, je potřeba se během zkušebních 30 dní přihlásit do vašeho účtu a předplatné zrušit. V takovém případě vám Netflix nebude účtovat vůbec nic.

Jak se platí předplatné na Netflixu

Netflix je v České republice možné zaplatit třemi způsoby. Prvním je platební karta. Akceptovány jsou karty od společností VISA, Mastercard a American Express. Druhou možností je zaplatit přes PayPal. Využít také můžete využít předplacené karty, které se dají koupit v obchodech Billa, Kaufland, Penny, Geco, Expert, drogeriích DM nebo v kamenných prodejnách obchodů JRC. Předplacené karty mají hodnotu 400, 1 000 nebo 4 000 korun.

Pokud zaplatíte kartou, částka se vám strhne v korunách a bude se pravidelně strhávat každý měsíc, dokud předplatné nezrušíte. Pokud budete potřebovat změnit den, ve kterém si Netflix peníze z karty strhne, je to možné. V nastavení tuto možnost najdete pod tlačítkem “Change billing day”.

Přístup pro více uživatelů

Velkou výhodou Netflixu je, že do účtu může mít přístup až pět lidí najednou. Díky tomu nemusíte kupovat předplatné každému členovi domácnosti, ale bude vám stačit jeden společný účet. Pozor si však dejte na to, že u předplatného Basic a Standard je možné Netflix sledovat maximálně na jedné a dvou obrazovkách najednou.

Je tedy možné, že pokud se budete chtít každý dívat na svůj pořad, nemusí vám tyto varianty předplatného stačit. U předplatného Premium je možné dívat se až na čtyřech obrazovkách najednou, což je pro pětičlennou domácnost podle našich zkušeností zcela dostačující.

Tabulka s pěti uživateli, kteří mají přístup ke sledování služby Netflix.
Do jednoho účtu má přístup pět uživatelů.

Na co se dívat?

A teď ta nejlepší část - co sledovat, až si pořídíte Netflix? Možností je spousta, přeci jen se jedná o největší streamovací službu na světě a seriálů a filmů tu najdete tisíce. Nám se ze seriálů nejvíce líbily série Narcos, Stranger Things, House of Cards, Better Call Saul, La casa de papel a Elite. Najdete tu ale i staré dobré klasiky jako Breaking Bad, Peaky Blinders či How I met your mother.

A co filmy? I těch je na Netflixu požehnaně. Zmínit můžeme třeba Vlka z Wall Street, Kmotra, Velkého Gatsbyho, Počátek či Ďáblova advokáta. Pro milovníky českých filmů jsou tu pak k dispozici tituly jako Kolja, Anděl páně, Pelíšky nebo Toman. Tak hezké dívání aneb jak říkají fanoušci Netflixu - happy binge watching!