Zajímavosti ze světa fondů

Kryptoměny versus podílové fondy! Do čeho investovat?

Průměrná cena Bitcoinu dlouhodobě roste a alternativní coiny lámou rekordy. Zhodnocení v řádu stovek až tisíců procent je realitou. Podívejte se, zda-li je investování do kryptoměn trefou do černého, nebo pouze hazardní hrou s vlastním jměním.

5 zásadních rozdílů mezi spořícím účtem a podílovými fondy

Sazby na spořících účtech dlouhodobě klesají a peníze klientů zhodnocují jen minimálně. Nabízí se tak otázka, zda-li ke krátkodobému uložení úspor nevyužít raději podílové fondy. Nemáte-li zatím o investování do podílových fondů žádné informace, je důležité vysvětlit si 5 hlavních rozdílů mezi spořícím účtem a podílovými fondy.

Co všechno si na vás může a nemůže dovolit exekutor?

Do potíží s dluhy se dnes může snadno dostat každý. Stačí špatná investice, krach rodinné firmy či jen fakt, že potomek nezaplatí jízdenku. A problém je na světě. Když se k tomu navíc později přidá ještě neschopnost úroky splácet, stačí jen málo a exekutor již stojí za dveřmi. Víte však, jaká má práva a co si k vám naopak nikdy dovolit nesmí?

Přijdete v příští dekádě o práci? 10 povolání, která možná zaniknou

V posledních deseti letech se výrazně změnil svět, ve kterém žijeme. Chytré telefony nám dovolují vyřešit mnoho věcí kdykoli a odkudkoli, elektrická auta už nejsou vizí budoucnosti, ale jezdí po dálnicích, a streamování videí online a sociální sítě změnily svět novin a komunikace.

Jaké triky na vás zkoušejí české supermarkety?

Určitě to znáte. Jdete koupit pouze mléko, ale vracíte se domů s mlékem, čokoládou, pracím práškem, žvýkačkami a časopisem. Jak je to možné? Supermarkety mají v zásobě mnoho dokonalých triků, které zneužívají základní vlastnosti lidské psychiky. Prokoukněte je.

Přehled nejvýdělečnějších profesí. Podívejte se, kolik v Čechách bere vývojář nebo krizový manažer

Prošli jsme největší pracovní sektory od lékařství až po politiku a vybrali z nich profese, které se nejvíce vyplatí. Zajímá vás, jaká povolání mají v Čechách největší perspektivu a kdo si vydělá nejvíce?

Nejčastější podvody, které vás mají připravit o peníze. Umíte se jim bránit?

Nezaměstnanost je rekordně nízká a každý má tak možnost najít dobrou práci. Někteří lidé se však raději živí nepoctivě a to tím, že okrádají druhé. Přestože za největší oběti klasických podvodů považujeme většinou seniory, na pozoru by se měl mít každý. Nečekaný útok na vaši peněženku totiž může přijít i na internetu, kde podvodníci zkoušejí stále vynalézavější praktiky.

Dostáváte, na co máte nárok? Velký přehled státních příspěvků od dětství po důchod

Někdo příspěvky od státu využívá, pro jiného je to jedna velká neznámá. Dostanete-li se do složité životní situace a s ní spojené tíživé finanční tísně, může se vám peněžitá pomoc hodit. Podívejte se v následujících řádcích, na co všechno stát přispívá, kdo má na příspěvky nárok a jaká je jejich výše.

Kolik si vydělají nejbohatší lidé světa za jednu minutu?

Ani nejlépe placené profese v Čechách vám za měsíc nevydělají částku, kterou si těchto pět nejbohatších lidí světa vydělá během jedné minuty. Pojďte se s námi podívat, o kolik za minutu zbohatne Jeff Bezos a další světoví miliardáři a také na to, jak ke svému jmění přišli.

Chcete královskou mzdu? Těchto 5 povolání s platem nad 50 tisíc vás překvapí

V práci stráví většina Čechů v průměru jednu třetinu svého života. Není to zrovna málo a právě proto je tak důležité dělat to, co nás skutečně naplňuje. Svou roli při tom hraje i výše finančního ohodnocení, se kterým však řada lidí není spokojena. Patříte-li mezi ně, udělejte ve svém životě změnu. Jakým směrem se vyplatí vydat a kde dostanete nejvíce?

Château Lafite. Kolik zaplatíte za nejdražší láhev vína na světě?

Připít si dobrým vínem je obrovský požitek, to bezpochyby. Někteří ale svoji vášeň pro víno posunuli do absurdní roviny a jsou schopni za jedinou lahev zaplatit i částku, která by s přehledem stačila na koupi nového bytu. Podívejte se s námi na ty nejdražší přípitky!

Nejdražší rezidence celebrit. Podívejte se na luxusní domy, kde bydlí George Clooney a další hvězdy

Když si je někdo schopen usrknutím z plechovky sodovky v reklamě vydělat miliony, nebude nejspíš bydlet ve skromném domečku na předměstí. Podívejte se tedy s námi, do jakých sídel celebrity své miliony investují. Líbí se vám?

Klíčovou dírkou: Podívejte se na ty nejdražší hotelové pokoje světa

Krásné, prostorné a s tou nejlepší adresou. Tohle je deset nejdražších hotelových apartmá světa, do kterých pokud nejste prezident, hollywoodská hvězda, člen klanu kardashianů nebo vám neteče v žilách modrá krev, pravděpodobně nikdy nevstoupíte.

7 netradičních triků, díky kterým ušetříte při nákupu oblečení

Zkusili jste si někdy spočítat, kolik peněz se vám válí v šatníku? Všechny ty spontánní nákupy, věci v akci, které bylo škoda tam nechat, kalhoty do kterých zhubnete… To je přesně ten důvod, proč za módu utrácíme zbytečně moc peněz a stejně pak nemáme co na sebe.

Nejdražší pochoutky světa aneb co jedí milionáři?

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak se liší jídelníček milionářů od toho našeho? Kde nakupují suroviny, nebo kam chodí na oběd? Podívejte se, jaké potraviny si do lednice mohou uložit jen ti nejbohatší a kam se chodí najíst, když se jim nechce vařit.

Zjistěte konečně, co to vlastně je ten startup

Dostali jste ve sprše nápad za pořádný balík peněz a máte v plánu rozjet s ním vlastní podnikání? Jedná se o revoluční vnuknutí? Tak to by vám mohl přijít vhod úvod do fascinujícího světa startupů, pojmu, který je skloňovaný všude kolem nás.

Dostáváte peníze na ruku? Zjistěte, co vše tímto příjmem riskujete

Na první pohled to může znít doopravdy dobře. Polovinu měsíčního výdělku obdržíte klasicky na výplatní pásce, zbytek dostanete na ruku. Zároveň ušetříte na daních a domů si tak odnesete mnohem víc. Tím však výhody práce načerno končí. Pokud se vše provalí, hrozí vám nejen tučná pokuta, ale též mnoho nepříjemností v budoucnu.

Těchto pět českých malířů z vás udělá boháče. Nemáte jejich obraz na půdě?

Během posledních dvaceti let se konečně českým umělcům dostává uznání, které jim nebylo dopřáno v jejich době. Současný trend v aukcích obrazů navíc velí nezaměřovat se na autora, ale na kvalitu a nápaditost díla. To mimo jiné znamená, že ten obraz po pradědovi, na který se vám už padesát let práší na půdě, má dnes možná mnohem vyšší hodnotu, než byste si vůbec troufali odhadnout.

Zapomněli jste peníze v bankomatu? Co udělat, abyste o ně nepřišli?

Stačí jen chvilková nepozornost či vyrušení a namísto výběru hotovosti odcházíte s prázdnou. Že to zní jako nesmysl? Omyl, jedná se o celkem běžnou situaci, jež se navíc může přihodit každému z nás. Když už peníze v bankomatu necháte, zachovejte chladnou hlavu a začněte jednat. Při troše štěstí se k vám hotovost zase vrátí.

Víte, co dělat při krachu banky? Zjistěte, jak nepřijít o úspory

Česká ekonomika jde nahoru, nezaměstnanost máme nejnižší v EU a na finanční krizi z roku 2008 si již téměř nikdo nevzpomene. Nic však netrvá věčně a doba, kdy ve světě zkrachovaly desítky bankovních poboček, se může opět vrátit. Pokud by k tomu došlo, dokáže vás stát ochránit a získáte peníze zpět, nebo o úspory přijdete?

Tulipánová mánie: Jak kvůli kytkám zbankrotoval i sám Rembrandt

Také sledujete, jak bitcoin létá nahoru a dolů? Když je nahoře, drbete si hlavu, že jste ho nekoupili, a když je pak dole, gratulujete si, jak jste chytří, že jste to neudělali? To, co se dělo s bitcoinem v době největších výkyvů, není ve světě ekonomie neznámým jevem.

Podnikání v pohostinství: Na čem šetřit a na čem nikdy?

Více než polovina podniků zabývajících se pohostinstvím zavře během prvních třech měsíců provozu. Nejčastějším důvodem je, že majitel to většinou nezvládne finančně nebo psychicky. Zpravidla oboje naráz. Pojďte se s námi podívat na návrhy, jak se nezruinovat ani v číslech, ani na mysli.

Investice do umění: Přehled českých a světových umělců, kteří mají potenciál

Přemýšlíte nad investováním? Jako první se nabízejí kryptoměny, ty ale v posledních měsících doslova létají nahoru a dolů a odhadnout, kdy je ten správný čas na nákup, tak není úplně jednoduché. Tak proč nezkusit umění?

Kolik si vydělají čeští youtubeři? Stovky tisíc za měsíc nejsou výjimkou

Zatímco před několika lety je nikdo nebral vážně, dnes tito mladí lidé hýbou mediálním světem. Na mysli samozřejmě máme české youtubery, kteří svou zálibu postupně proměnili v prosperující byznys. A daří se jim. Výdělky rostou a není proto divu, že jejich profily na sociálních sítích se postupně plní fotkami luxusních dovolených a aut.

Kooning, Lichtenstein nebo Picasso. 5 novodobých umělců, jejichž obrazy trhají prodejní rekordy

Abstraktní expresionismus je uměleckým směrem, který v posledních letech trhá jeden aukční rekord za druhým. Do hledáčku předních filantropů se dostala jména jako Jackson Pollock, Mark Rothko nebo Willem de Kooning, jenž je také držitelem zlaté medaile za vůbec nejdražší prodaný novodobý obraz.

Finanční poradce v roli hyeny. Jak ho odhalit a na co dát pozor?

O podvodu zvaném předváděcí akce už jste určitě někdy slyšeli. Podomním prodejcům se většina z nás dokáže obloukem vyhnout, ale co když vám nabídne pomocnou ruku finanční poradce? Jak poznat poctivého finančního poradce od podvodníka, který to s vámi nemyslí dobře? Na to se zaměříme v našem článku.

Nejlépe placené manažerky. Kolik vydělávají úspěšné ženy, které pracují pro firmy jako Apple či Oracle?

V posledních letech se daří bořit stereotypy a zvyšuje se počet úspěšných žen, které se podílejí na vedení velkých firem. Nejedna studie už potvrdila, že ženy jsou na vedoucích pozicích potřeba: nejednají tak agresivně jako muži, často mají větší odstup a také vynikají schopností empatie, která je klíčovou vlastností při práci v týmu.

Vánoční dárky, které nakupují miliardáři. Nechybí zlatá vana nebo šperky Elizabeth Taylor

Pomalu se blíží se Vánoce, čas klidu a dárků. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak obdarovávají lidé, pro které není žádný dárek dost drahý? Podívejte se na seznam nejdražších věcí, které si mohou dovolit koupit jen ti nejzámožnější.

Cenu piva zásadně ovlivní klimatické změny, varují vědci. O kolik nápoj zdraží?

Klimatické změny mají velký vliv na životní prostředí a pěstování zemědělských plodin, což se v budoucnu promítne i do ceny piva. Upozorňuje na to studie, kterou přinesl odborný časopis Nature Plants. Studie se snaží předpovědět vývoj ceny piva v příštích osmdesáti letech a podrobně mapuje faktory, které cenu ovlivní.

Muž během mládí naspořil 5 milionů, aby mohl jít do důchodu před čtyřicítkou. Jak to udělal?

Říká se, že kdo šetří, má za tři. Mladík z amerického Minneapolis prý tohle rčení často slýchával od svých rodičů, a tak se rozhodl pro velmi netradiční způsob života. Už v dětství se rozhodl, že bude spořit a nebude utrácet více, než bezpodmínečně musí. Dělá to pro jediný cíl - mít dost peněz na to, aby mohl do důchodu odejít už před čtyřicítkou.

Vánoce se blíží. Jak ušetřit při nákupu dárků?

Vánoce jsou pro obchodníky tím nejziskovějším svátkem v roce, a tak není divu, že nás už od podzimu zaplavují vánoční akce a slevy. Jen v eshopech například Češi před Vánocemi utratí téměř 40 miliard korun, jak vyplývá z odhadů Asociace pro elektronickou komerci.

Hrají počítačové hry a mluví do kamery. Nejúspěšnější streameři dnes vydělávají jako celebrity

Pro mladou generaci běžně konzumovaná zábava, pro tu starší něco těžko pochopitelného. Řeč je o streamování počítačových her, kdy mladí lidé sedí u počítače, hrají a před zapnutou kamerou virtuálně rozmlouvají se svými diváky. Streameři jsou fenoménem současného internetového dění, pro mladé lidi jsou podobně oblíbení jako celebrity a také si tolik umějí vydělat.

Španělé začínají sázet ve vánoční loterii. Oblíbený "Tlouštík" letos vyplatí rekordní částky

Její historie se začala psát v roce 1892, což z ní dělá druhou nejstarší loterii na světě. Z hlediska celkové částky na vyplacení výher se pak španělská vánoční loterie považuje za vůbec největší loterii světa. Oficiálně nese název Lotería de Navidad, ale v průběhu let se jí kvůli výši výher začalo přezdívat El Gordo, což v překladu znamená “Tlouštík”. Ve Španělsku odstartoval prodej losů k letošnímu ročníku, který bude z pohledu výher rekordní.

Od Conneryho po Craiga. Podívejte se, kolik dostali slavní herci za roli Jamese Bonda

Když spisovatel Ian Fleming vytvořil charakter elegantního akčního hrdiny Jamese Bonda, prý nikdy nečekal, že se postava stane tak oblíbenou a vznikne díky ní hned několik úspěšných filmů. Nakonec jich vzniklo 26, příběhy britského neztrácejí kouzlo ani po letech a stále vyprodávají kina. S diváckým úspěchem přišel i úspěch komerční, a tak se s každou další bondovkou zvyšuje nejen rozpočet na natáčení, ale i plat pro hlavního herce. Podívejte se s námi na to, kolik si jednotliví představitelé Bonda vydělali.

Denise Coates je novou nejlépe vydělávající ženou světa. Mnozí však britskou miliardářku kritizují

Nejlépe vydělávající ženou světa se podle listu The Guardian stala Britka Denise Coates, která si jako ředitelka firmy bet365 vyplatila rekordní odměnu ve výši 265 milionů liber. Její firma je jednou z největších sázkových kanceláří na světě. S vysokou prémií nesouhlasí část britské veřejnosti a také někteří politici, kteří kritizují, že zatímco majetek Denise Coates se rozrůstá, velká část Britů naopak kvůli hazardu chudne.

Nová studie spočítala, kolik si průměrný Američan vydělá za celý život

Průměrný americký občan si během svého života vydělá v průměru 2,7 milionu dolarů, v přepočtu více než 61 milionu korun. Data přinesla nová studie, kterou si nechal zpracovat americký pracovní portál Zippia. Studie také upozornila na značné platové rozdíly mezi různými profesemi.

Nejslavnější čínský kapitalista je komunista. Na šéfa Alibaby prasklo, že je členem strany

Deník Wall Street Journal přinesl informaci o tom, že nejbohatší Číňan Jack Ma je členem čínské komunistické strany. O této možnosti se už dříve spekulovalo, nikdy však nebyla potvrzena. Jack Ma se ke své politické příslušnosti nikdy příliš nevyjadřoval, informaci přinesly až nyní čínské státní noviny People’s Daily.

Britové se připravují na brexit. Studie spočítala, kolik je bude stát

Dohoda o brexitu, kterou s představiteli Evropské unie vyjednala britská premiérka Theresa Mayová, přijde průměrného Brita na 700 až 1100 liber (v přepočtu 20 - 32 tisíc korun) ročně. Vyplývá to ze studie, o které informoval list Financial Times.

Rekordně nízká nezaměstnanost dále klesá

Český statistický úřad zveřejnil nová data, podle nichž rekordně nízká nezaměstnanost ještě více klesá. Nezaměstnanost v říjnu meziročně klesla o 0,5 procentního bodu na 2,1 procenta.

O co jde v kauze Deutsche Bank? Podívejte se na přehledné shrnutí všech faktů

Německem a Dánskem cloumá bankovní skandál, při kterém se podle tvrzení prokuratury praly špinavé peníze. Celá kauza je značně komplikovaná, a tak vám přinášíme přehledné shrnutí, které vám pomůže problémy největší německé banky lépe pochopit.

Průměrná mzda vzrostla na 31 516 korun. Nejvíce berou lidé v Praze

Český statistický úřad zveřejnil statistiku vývoje hrubých mezd za 3. čtvrtletí letošního roku. Ty se meziročně zvýšily o 2 458 korun na 31 516 korun. ČSU uvedl, že po započtení inflace mzdy rostly o 6 %, což představuje rekordní růst.

Nejlépe vydělávajícím youtuberem se stal osmiletý chlapec, který hodnotí hračky

Teprve osmiletý Ryan ze Spojených států se tento rok stal nejlépe vydělávajícím youtuberem na světě. Informaci přinesl americký magazín Forbes, který jeho příjmy odhadl na 22 milionu dolarů, v přepočtu na půl miliardy korun.

Výrobce telefonů Gionee je na pokraji bankrotu. Šéf společnosti prohrál v hazardu 32 miliard

Pokud se zajímáte o technologie, pravděpodobně vám neuniklo jméno firmy Gionee. Tento výrobce mobilních telefonů patřil ještě před pár lety mezi nejúspěšnější firmy v oboru, dařilo se mu například na lukrativním indickém trhu a řada analytiků mu prorokovala velkou budoucnost. S tou je však nyní konec a to kvůli šéfovi firmy Liu Lirongovi, který většinu firemních prostředků prohrál v hazardu.

Převod z účtu na účet bude brzy trvat pár vteřin. Kolik za něj zákazníci zaplatí?

Česká republika vstupuje do éry okamžitých plateb, kdy převod z účtu na účet zabere jen pár vteřin. Novinku představila v listopadu Česká národní banka a službu nyní zavádějí i další bankovní domy. Podle expertů bude nyní klíčové, jakou cenovou politiku banky u rychlých převodů zvolí. Poplatky napříč bankami se zatím velmi liší.

Souboj o Přátele. Netflix zaplatil za práva k seriálu rekordní částku

Na trhu streamovacích služeb došlo k zajímavému souboji. Služba Netflix, která nabízí svým předplatitelům filmy a seriály ke zhlédnutí online, zaplatila 100 milionů dolarů za vysílací práva k seriálu Přátelé. Jedná se o nejvyšší částku, kterou zatím podobná služba za licenci zaplatila. O Přátele projevily zájem i konkurenční služby, Netflix však nabídl ze všech nejvíce.

Bill Gates prozradil, které knihy ho tento rok nejvíce zaujaly

Bill Gates, zakladatel Microsoftu a jeden z nejbohatších lidí světa, prozradil, které knihy ho v tomto roce nejvíc bavily, a které ho nejvíce obohatily. Gatesův každoroční výběr knih je mezi fanoušky velmi populární a není výjimkou, že se knihy po zveřejnění Gatesova seznamu rychle vyprodají.

Panenka Ariel od Disneyho se prodává za tisícovku. Čínský dělník však za její výrobu dostane jen 3 haléře

Překvapivé zjištění přinesl deník Guardian spolu s organizací Solidar Suisse. Oblíbená panenka Ariel od Disneyho, která v Evropě patří mezi nejpopulárnější vánoční dárky, se v Číně vyrábí za velmi náročných podmínek. Čínští dělníci, kteří panenku vyrábějí, pracují často přesčas a z každé panenky mají jen 3 haléře, i když se panenka v obchodech prodává za tisíc korun.

Nejstaršímu miliardáři je 100 let a stále chodí každý den do práce

Většina lidí chce stáří prožít v poklidu a pokud by měla k dispozici hodně peněz, pravděpodobně by je utratila za cestování a plnění svých snů. To ale není případ Chang Yun Chunga, který se podle amerického webu CNBC stal nejstarším miliardářem světa. Chung, který se narodil v Singapuru, chodí do práce každý den i přes to, že mu je už sto let, a stále pracuje na rozvoji svého impéria.

Průzkum ukázal, kolik firem se letos chystá vyplatit 13. platy

Průzkum Hospodářské komory mezi podnikateli ukázal, že letos třinácté platy plánuje vyplatit rekordní počet firem. Zatímco v roce 2017 vyplatilo třináctý plat 47 procent zaměstnavatelů, tento rok se k tomuto kroku chystá už 56 procent z nich.

Indka vydělala miliardy. Pak všeho nechala a vydala se hledat vyšší smysl života

Chandrika Tandon se stala první Indkou žijící v Americe, která se stala partnerkou významné společnosti McKinsey. V roce 1992 pak založila svou vlastní poradenskou společnost a vydělala miliardy dolarů. Jenže i přes všechny pracovní úspěchy cítila, že jí v životě něco chybí, a tak všeho nechala, aby mohla podle svých slov najít vyšší smysl života.

Štědré Vánoce ve Škodovce. Zaměstnanci dostanou rekordní odměny

Česká ekonomika zažila úspěšný rok, a tak se řada firem chystá svým zaměstnancům vyplatit vánoční odměny. Jednou z nich je i největší česká automobilka Škoda, která oznámila, že svým zaměstnancům přidá 12 tisíc korun. To však není jediná prémie, která na pracovníky automobilky čeká.

Vánoce na internetu letos skončí dříve. Do kdy v eshopech objednat dárky, aby přišly?

Pokud chcete mít jistotu, že pro letošní Vánoce stihnete nakoupit dárky z internetových obchodů, měli byste zboží objednat nejdéle do konce příštího týdne. 14. až 16. prosinec je pak posledním termínem, abyste měli jistotu, že vám zboží přijde včas.

New York zavedl minimální mzdu pro taxikáře Uberu

New York se stal prvním americkým městem, které zavedlo minimální mzdu pro řidiče přepravních služeb Uber a Lyft. Zákonodárci města se pro tento krok rozhodli, aby mohli lépe bránit vykořisťování řidičů a zároveň tak ocenili jejich práci. O novince informoval server Business Insider.

Nad vodou mě udržela investice do Uberu, přiznal cyklista Lance Armstrong

Když naplno propukla dopingová aféra kolem cyklisty Lance Armstronga, odvrátili se od něj sponzoři a jeho finanční situace se stala téměř neudržitelnou. Nad vodou ho podle jeho slov držela jedna věc: jeho investice do společnosti Uber.

Bohemian Rhapsody je nejúspěšnějším filmem roku. V českých kinech utržil rekordní částku

Film o legendární skupině Queen a jejím frontmanovi Freddiem Mercurym se stal oficiálně nejúspěšnějším a nejnavštěvovanějším filmem letošního roku. V českých kinech ho podle dat Unie filmových distributorů zhlédlo zhruba 656 tisíc diváků.

Šéf Googlu musel v Kongresu vysvětlovat, proč se při vyhledávání slova "idiot" objeví obrázek Donalda Trumpa

Perné chvilky v americkém Kongresu si prožil generální ředitel společnosti Google Sundar Pichai. Ten musel odpovídat na otázky kongresmanů, které zajímalo, jak jeho společnost funguje, a zda dodržuje všechny platné předpisy.

Tesla.com je druhou nejdražší doménou v historii. Elon Musk po letech přiznal, kolik za ni zaplatil

Známá automobilka Tesla pod vedením vizionáře Elona Muska až do roku 2016 používala pro své podnikání doménu TeslaMotors.com. Pak ale podle slov Muska firma vycítila, že je potřeba všechny své internetové aktivity přesunout pod mezinárodně silnou doménu, a tak si pořídila prémiovou doménu Tesla.com.

Miliardář Warren Buffett: Tohle je má rada, jak být v životě úspěšnější

Známý investor a jeden z nejbohatších mužů planety Warren Buffet se pro server CNBC svěřil s radou, kterou by se podle něj měli řídit všichni lidé, kteří se chtějí ve svém životě posunout dál.

Nejbohatší Ind vdává dceru. Na obřad dorazí Hillary Clintonová a další slavní

V Indii se právě schyluje k velké společenské události. Nejbohatší Ind Mukeš Ambani vdává svou 27letou dceru Ishu, která si bere 33letého Ananda Piramala. Vzhledem k postavení rodiny se na akci sjeli také přední světové osobnosti, od politiků až po celebrity.

Hrozba bombou v sídle Facebooku. Firma musela evakuovat několik budov

V sídle Facebooku v americkém Menlo Parku v Kalifornii došlo v úterý k hrozbě bombového útoku. Policejní mluvčí Nicole Acker americkému webu CNBC sdělila, že několik budov bylo evakuováno.

Kolik vydělávají etičtí hackeři, kteří pomáhají firmám bránit jejich systémy?

Čerstvě publikovaná data společnosti Bugcrowd ukazují, že takzvaní "etičtí hackeři", které si firmy najímají, aby jim pomohli ochránit jejich bezpečnostní systémy, si ročně vydělají až 500 000 dolarů, v přepočtu více než 11 milionů korun.

Jeptišky zcizily milodary v hodnotě 11 milionů korun. Peníze utratily za hazard v Las Vegas

Kalifornské řádové sestry zpronevěřily během deseti let zhruba 500 tisíc dolarů, v přepočtu 11 miliónů korun. Mary Kreuperová a Lana Changová si krádežemi peněz z milodarů vydělávaly na své výlety do Las Vegas, kam pravidelně jezdily a utrácely v hazardních hrách. O kauze informoval server BBC, sestry prý svého činu hluboce litují.

Školní obědy podle Donalda Trumpa: Méně celozrnného pečiva a více soli

Úřad amerického prezidenta Donalda Trumpa tento týden oznámil změny, které se týkají jídelníčku amerických školáků ve školních jídelnách. V rámci takzvané "pamlskové vyhlášky" se ve školních jídelnách ruší povinnost nabízet pouze celozrnné pečivo či mléko bez tuku. Jídelny také mohou více solit.

Automobilka Tesla žaluje bývalého zaměstnance o 3,8 miliardy korun

Automobilka Tesla vedená vizionářským podnikatelem Elonem Muskem žaluje svého bývalého zaměstnance Martina Trippa o 167 milionů dolarů, v přepočtu o 3,8 miliardy korun. Tripp měl z firmy vynést citlivé informace, informoval server CNBC.

Barbara Corcoran: Při vyjednávání o platu by se ženy měly chovat jako muži

Úspěšná americká investorka a podnikatelka, která se objevila i v populární americkém pořadu Shark Tank, se pro web Yahoo Finance rozpovídala o tom, co by doporučila ženám, které v práci chtějí dostat přidáno.

Mladík svérázně skončil ve Walmartu. Do mikrofonu vyhlásil, že "v téhle firmě by nikdo neměl pracovat"

Pro netradiční způsob ukončení pracovního poměru se rozhodl Kanaďan Jackson Racicot. 17letý mladík žijící v Albertě už dále nechtěl snášet špatné pracovní podmínky, které podle něj panovaly v obchodním řetězci Walmart, a tak po příchodu do práce usedl k mikrofonu a nechal na celý obchod vyhlásit, že "tady by nikdo neměl pracovat".

Vlastník značky Louis Vuitton kupuje v obří transakci síť hotelů

Společnost Louis Vuitton Moet Hennessy (LVMH), která vlastní značky Louis Vuitton či Christian Dior, oznámila obří transakci, ve které koupí mezinárodní síť hotelů Belmond. Hodnota obchodu je 3,2 miliardy dolarů, v přepočtu více než 73 miliard korun. O transakci informoval web CNBC.

Zpěvačka Shakira byla obviněna z daňového úniku. Podle úřadů nezaplatila 374 milionů korun

Známá kolumbijská zpěvačka Shakira čelí obvinění ze strany španělských úřadů. Podle serveru The Guardian byla zpěvačka obviněna z toho, že se vyhnula placení daní v celkové výši 14,5 milionu euro, v přepočtu 374 milionů korun.

Za rok bez chytrého telefonu odměna 2,3 milionu korun. Americká firma vypsala kuriózní soutěž

Kuriózní soutěž se rozhodla uspořádat americká firma Vitaminwater. Ta nabízí odměnu 100 000 dolarů, v přepočtu 2,3 milionu korun, těm, kteří jeden rok vydrží bez používání chytrého telefonu. Výrobce nápojů Vitaminwater chce tímto způsobem upozornit na rostoucí závislost na smartphonech mezi mladými, informoval server CNBC.

Firma prodávající marihuanu cílí v reklamě na unavené matky. Reakce na kontroverzní kampaň se různí

Kanadská společnost Briteside se zabývá rozvážením marihuany na kanadském trhu, kde je konzumace marihuany nově zlegalizována a povolena. Firma ve své nové kampani cílí na unavené matky. Právě netradiční cílová skupina i netradiční zpracování reklamy způsobila v reklamním světě rozruch.

Server pro dospělé Pornhub zveřejnil statistiky za rok 2018. Odhalil, které národy jsou nejaktivnější

Americký server pro dospělé Pornhub každý rok odhaluje své statistiky a prezentuje některá zajímavá čísla, která se týkají jeho provozu. Každý rok jde o velmi sledovanou záležitost, o které informují i přední světová média.

"Krvavá" avokáda vynášejí drogovým kartelům až 3,4 miliardy. Některé restaurace je proto přestávají kupovat

Oblíbenost avokád v posledních letech rapidně roste. Ovoce, které si oblíbila zejména mladá generace takzvaných mileniálů, má však i svou stinnou stránku. Jeho produkce v Mexiku je totiž často kontrolována drogovými kartely, které z výnosů financují svou činnost, informoval deník Guardian.

Koníček, který vám pomůže dožít se 100 let

S překvapivým zjištěním přišel britský web BBC. Ten zveřejnil výsledky studie, která označila zahradničení za ten nejzdravější koníček, který u člověka může snížit riziko některých nemocí a významně prodloužit délku života, v některých případech i na 100 a více let.

"Přišel jsem o oko, ale můj život to změnilo k lepšímu," říká šéf firmy SAP Bill McDermott

Platí za jednoho z nejlepších manažerů a je uznávanou postavou světového byznysu. Šéf firmy SAP Bill McDermott si však prožil i velký životní zvrat. V roce 2015 přišel o oko, když spadl ze schodů a poranil se přitom o skleničku. Na velkou životní lekci zavzpomínal pro web CNBC.

Král obchodu s drogami Pablo Escobar. Peněz měl tolik, že je musel zakopávat v zemi

Narodil se do rodiny chudého kolumbijského farmáře a mládí strávil v nuzných poměrech, postupem let se z něj však stal jeden z nejmocnějších mužů v Kolumbii a už ve svých 35 letech patřil mezi nejbohatší lidi na světě.

Kolik byste vydělali, kdybyste v roce 2010 nakoupili akcie automobilky Tesla

Zajímavé srovnání přinesl americký web CNBC, který spočítal, jaké zhodnocení nabídly od roku 2010 akcie známé automobilky Tesla. Ta se v tomto roce stala jedním z nejvýdělečnějších titulů na americké burze, i když jí řada analytiků předpovídala velké problémy, nebo dokonce zánik. Jen za poslední 3 měsíce akcie Tesly posílily o 37 %.

Sir Richard Branson: V životě jsem udělal stovky chyb

Richard Branson dnes s majetkem 4,9 miliardy dolarů patří mezi nejbohatší Brity, od prince Charlese získal titul Sir a pro spoustu lidí je podnikatelským vzorem. V rozhovoru pro web CNBC však přiznal, že jeho život není tak bezchybný, jak o něm vykládají média. Branson prý udělal stovky chyb a špatných rozhodnutí, které ale posunuly jeho kariéru dál.

Jose Mourinho skončil v Manchesteru United. Podívejte se, kolik si v klubu vydělal

Portugalský trenér Jose Mourinho byl dnes oficiálně propuštěn z Manchesteru United. O konci Mourinha se spekulovalo už dlouho, poslední kapkou byla pro vedení klubu prohra proti Liverpoolu. Britský web Express nyní přinesl zajímavé informace o tom, kolik si Mourinho v klubu vydělal.

12letá dívka byla šikanována kvůli barvě pleti. Dnes má svou úspěšnou značku s oblečením

Kheris Rogers ještě ani není dospělá, ale už je majitelkou a šéfkou firmy, která prodává desítky tisíc kusů oblečení. Její módní značka Flexin’ In My Complexion roste a expanduje. A také razí heslo, že nikdo by se neměl stydět za svou barvu pleti. O jejím příběhu informoval web BBC.

Obdivovaný i nenáviděný finančník George Soros je podle Financial Times osobností roku

Americký finančník maďarského původu George Soros se stal osobností roku podle listu Financial Times. List ocenil hlavně jeho bránění liberální demokracie, která v posledních letech čelí útoku populistů. Prestižní ocenění v minulosti získali například německá kancléřka Angela Merkelová či americký prezident Donald Trump.

Michael Douglas o své nejslavnější roli: Finančník Gordon Gekko byl špatný člověk, přesto se s ním spousta lidí ztotožňovala

Pro amerického herce Michaela Douglase byla role Gordona Gekka ve filmu Wall Street jednou z nejdůležitějších v životě. V roce 1987 naplno nastartovala jeho kariéru a proslavila ho po celém světě. O tom, jak se mu postava mocichtivého a arogantního finančníka hrála, zavzpomínal Douglas pro magazín Entertainment.

Touto krátkou básní se uklidňuje investor Warren Buffett, když na trzích zavládne panika

V posledních týdnech někteří analytici a investiční odborníci varují, že se blíží další ekonomická krize. Nasvědčuje tomu i aktuální výprodej na akciových trzích, kdy například největší akciový index Dow Jones je na nejnižších úrovních za rok 2018. Miliardář a investor Warren Buffett má však pro všechny jednu radu, se kterou se svěřil webu CNBC. Buffett všem doporučuje, aby se uklidnili a přečetli si báseň "Když" od Rudyarda Kiplinga.

Zvládl cestu z Antarktidy na jižní pól. Největší výzvou pro něj bylo překonání samoty

Colin O'Brady jako teprve 29. člověk na světě zvládl náročnou cestu z Antarktidy na jižní pól. U sebe měl jen potřebné zásoby, cestoval na lyžích a v náročných podmínkách, ale i tak výzvu zvládl za pouhých 40 dní. Nejnáročnější prý bylo překonání samoty, svěřil se webu CNBC.

Hvězda filmu Sám doma se po 28 letech vrací na obrazovku. Září v reklamě Googlu

Macaulay Culkin se v komedii Sám doma objevil poprvé před 28 lety. Od té doby si prošel několika proměnami. Z dětské hvězdy se stal komplikovaný dospělý, který často zápasil se závislostmi. Byť úspěchy na filmovém plátně nikdy nezopakoval a pro mnohé tak navždy zůstal dětskou hvězdu ze Sám doma, nyní se na obrazovku vrátil. Google ho angažoval ve své nové reklamě a podle reklamních expertů zde Culkin září.

Cena Bitcoinu se za 3 dny zvedla o 22 %. Může to znamenat začátek nové horečky, míní analytici

Ceny kryptoměn rok vytrvale klesaly, v posledních dnech však mají investoři důvod k radosti. Trh s kryptoměnami během 24 hodin posílil o desetinu, některé měny rostly o desítky procent a dařilo se také Bitcoinu, který za poslední 3 dny posílil o 22 %.

Prada musela z prodeje stáhnout figurku opičky. Podle zákazníků se jednalo o rasismus

Luxusní módní značka Prada byla donucena stáhnout z prodeje figurku opičky, na kterou si stěžovali zákazníci. Opička pocházela z kolekce doplňků Pradamalia a zákazníkům vadilo, že působí rasisticky.

Lucas a Spielberg jsou nejbohatšími světovými celebritami. V žebříčku se poprvé umístila i sestra Kim Kardashian

Žebříček nejbohatších celebrit se zejména v USA těší velké pozornosti. Každý rok ho sestavuje a zveřejňuje magazín Forbes a letos se v něm objevilo jedno velké překvapení. Pátou nejbohatší celebritou světa se poprvé stala Kylie Jennerová, sestra Kim Kardashian a zároveň nejmladší členka rodiny Kardashianů.

Nejnebezpečnější města světa: Život v nich ovlivňuje korupce, násilí i drogové gangy

Většina z měst, o kterých bude řeč, leží v rájích na zemi. Obklopuje je panenská příroda a často i nádherné pláže a rozmanitá flóra. Jenže taky nerostné bohatství nebo vstupní suroviny, ze kterých se vyrábějí tolik žádané drogy.

Život podnikatele Elona Muska: Od dětství s despotickým otcem k vizím, které mění svět

Cokoliv, co skeptici kdy smetli ze stolu, Elon Musk zdvihl a znovu na něj položil. Platba kreditní kartou na internetu byla na přelomu tisíciletí něčím nepředstavitelným, poté však na scénu nakráčel jihoafrický snílek a přinesl s sebou PayPal. V čele Tesla Motors a SolarCity dnes usiluje o čistou budoucnost postavenou na udržitelné energii a zároveň chce prostřednictvím své technologické společnosti SpaceX dostat lidi na Mars.

Mexická drogová scéna: Nejmocnější kartely si vydělají miliardy korun a strach z nich má i policie

V Mexiku rozhodně mají krásné pláže, dechberoucí památky i skvělou kuchyni. Je to ale také velmoc narkobaronů: po smrti Pabla Escobara převzala po Kolumbii prvenství právě tato země.

Miláček žen George Clooney: Patří k nejlépe placeným hercům, nejvíce peněz však vydělal díky tequile

Patří mezi hollywoodskou smetánku a je považován za jednoho z nejšarmantnějších mužů na planetě. Řeč je o herci Georgovi Clooneym, který se díky rolím ve filmech Dannyho parťáci nebo Peacemaker stal jednou z nejznámějších celebrit. Za svou hereckou kariéru si Clooney vydělal miliony dolarů, na ty největší peníze si ale přišel až po padesátce - a to díky tequile.

Nošení obleku v práci je hloupost, říká miliardář Mark Cuban

Patří mu basketbalový klub v americké NBA, má dobrý čich na investice a svou firmu Broadcast.com prodal kdysi společnosti Yahoo.com za 5,7 miliardy dolarů, díky čemuž se z něj stal jeden z nejbohatších lidí na planetě. A byť je jinak Mark Cuban byznysmanem každým coulem, má jednu zásadu. Do práce nikdy nenosí oblek a považuje to za hloupost.

Americké město Tulsa zaplatí 220 000 korun těm, kteří se do něj přestěhují. Stačí pracovat v digitálních technologiích

Americké město Tulsa v Oklahomě vytvořilo speciální program Tulsa Remote, aby přilákalo více lidí, kteří pracují v digitálních technologiích. Součástí programu je i 10 000 dolarů, v přepočtu 220 000 korun, které Tulsa vyplatí všem, kteří se do ní na rok přestěhují.

OECD zveřejnila seznam nejvzdělanějších zemí světa. Podívejte se na první desítku i umístění Čechů

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zveřejnila zajímavou statistiku, která porovnává nejvzdělanější země světa. Za rok 2018 se na prvním místě umístila Kanada, do první desítky se pak probojovaly nejen velmoci, ale i menší státy.

Zlozvyky se nevyhýbají ani miliardářům: Bill Gates bojoval s prokrastinací, Elona Muska trápila závislost na kofeinu

Napadlo vás někdy, jestli současní světoví miliardáři museli ve svém životě překonávat nějaké překážky? Byla jejich cesta za úspěchem snadná a pomohlo jim hlavně štěstí, nebo i oni museli bojovat s problémy, které trápí i nás ostatní? Web CNBC nedávno přišel se zprávou, která vás možná překvapí. Miliardáři Bill Gates, Elon Musk a Mark Cuban se mu svěřili, že během svého života bojovali s několika zlozvyky.

Vítězka Zlatého glóbu Rachel Brosnahan: O hodně rolí jsem přišla kvůli tomu, že jsem se lidem nezdála dost vtipná

Herečka Rachel Brosnahan letos obhájila vítězství na Zlatých glóbech, a připsala si tak už druhou sošku v řadě. Porota ocenila její komediální talent v roli v seriálu Sunday night, ve kterém Brosnahan září. Nyní se však herečka nechala slyšet, že to v kariéře neměla vždy lehké - o spoustu rolí prý přišla kvůli tomu, že se lidem nezdála dost vtipná.

Japonský miliardář napsal bláznivý tweet: Slíbil v něm, že rozdělí 100 milionů jenů mezi 100 lidí

Japonský miliardář Yusaku Maezawa sdílel o víkendu na svém twitterovém účtu příspěvek, který se stal historicky vůbec nejsdílenějším příspěvkem na této platformě. Miliardář v něm slibuje, že rozdělí 100 milionů japonských jenů (přes 20 milionů korun) mezi náhodně vybraných 100 lidí, kteří začnou jeho účet sledovat a jeho příspěvek nasdílí.

Kariérní koučka radí: Jak u pohovoru odpovědět na otázku 'Kde se vidíte za 5 let?'

Otázka 'Kde se vidíte za 5 let?' bývá považována za jednu z nejtěžších, jakou u pohovoru můžete dostat. Zaměstnavatelé se na ni rádi ptají, protože jim pomůže odhalit, jak potenciální kandidát přemýšlí o budoucnosti, a jaké jsou jeho ambice. Jak na tuto otázku odpovědět správně prozradila kariérní koučka a autorka Suzy Welch pro web CNBC.

Nejbohatší muž světa Jeff Bezos a jeho žena MacKenzie se rozvádějí. Měli jsme úžasný společný život, uvedli v prohlášení

Jeff Bezos, nejbohatší muž světa a zakladatel společnosti Amazon, zveřejnil na Twitteru příspěvek, ve kterém společně se svou ženou MacKenzie oznamují, že se dohodli na rozvodu. Manželé byli svoji 25 let, mají spolu čtyři děti a také se oba aktivně podílejí na chodu charity, kterou společně založili. O zprávě informoval web CNBC.

Zajímavosti o podnikateli Elonu Muskovi: Ve škole ho šikanovali, doma si stavěl rakety

Elon Musk pro mnohé symbolizuje nejtalentovanějšího vizionáře dneška. Svět technologií poprvé dobyl se společností PayPal, kterou spoluzaložil a úspěšně prodal. Vydělané peníze pak investoval do rozvoje firem Tesla a SpaceX, které mají za cíl změnit svět automobilové a vesmírné přepravy. Jaký je ale Elon Musk jako člověk? Jak vyrůstal a s jakými obtížemi se musel na své cestě za úspěchem potýkat?

Jdi nahoru