Zajímavosti ze světa fondů

Kryptoměny versus podílové fondy! Do čeho investovat?

Průměrná cena Bitcoinu dlouhodobě roste a alternativní coiny lámou rekordy. Zhodnocení v řádu stovek až tisíců procent je realitou. Podívejte se, zda-li je investování do kryptoměn trefou do černého, nebo pouze hazardní hrou s vlastním jměním.

5 zásadních rozdílů mezi spořícím účtem a podílovými fondy

Sazby na spořících účtech dlouhodobě klesají a peníze klientů zhodnocují jen minimálně. Nabízí se tak otázka, zda-li ke krátkodobému uložení úspor nevyužít raději podílové fondy. Nemáte-li zatím o investování do podílových fondů žádné informace, je důležité vysvětlit si 5 hlavních rozdílů mezi spořícím účtem a podílovými fondy.

Co všechno si na vás může a nemůže dovolit exekutor?

Do potíží s dluhy se dnes může snadno dostat každý. Stačí špatná investice, krach rodinné firmy či jen fakt, že potomek nezaplatí jízdenku. A problém je na světě. Když se k tomu navíc později přidá ještě neschopnost úroky splácet, stačí jen málo a exekutor již stojí za dveřmi. Víte však, jaká má práva a co si k vám naopak nikdy dovolit nesmí?

Přijdete v příští dekádě o práci? 10 povolání, která možná zaniknou

V posledních deseti letech se výrazně změnil svět, ve kterém žijeme. Chytré telefony nám dovolují vyřešit mnoho věcí kdykoli a odkudkoli, elektrická auta už nejsou vizí budoucnosti, ale jezdí po dálnicích, a streamování videí online a sociální sítě změnily svět novin a komunikace.

Jaké triky na vás zkoušejí české supermarkety?

Určitě to znáte. Jdete koupit pouze mléko, ale vracíte se domů s mlékem, čokoládou, pracím práškem, žvýkačkami a časopisem. Jak je to možné? Supermarkety mají v zásobě mnoho dokonalých triků, které zneužívají základní vlastnosti lidské psychiky. Prokoukněte je.

Přehled nejvýdělečnějších profesí. Podívejte se, kolik v Čechách bere vývojář nebo krizový manažer

Prošli jsme největší pracovní sektory od lékařství až po politiku a vybrali z nich profese, které se nejvíce vyplatí. Zajímá vás, jaká povolání mají v Čechách největší perspektivu a kdo si vydělá nejvíce?

Nejčastější podvody, které vás mají připravit o peníze. Umíte se jim bránit?

Nezaměstnanost je rekordně nízká a každý má tak možnost najít dobrou práci. Někteří lidé se však raději živí nepoctivě a to tím, že okrádají druhé. Přestože za největší oběti klasických podvodů považujeme většinou seniory, na pozoru by se měl mít každý. Nečekaný útok na vaši peněženku totiž může přijít i na internetu, kde podvodníci zkoušejí stále vynalézavější praktiky.

Dostáváte, na co máte nárok? Velký přehled státních příspěvků od dětství po důchod

Někdo příspěvky od státu využívá, pro jiného je to jedna velká neznámá. Dostanete-li se do složité životní situace a s ní spojené tíživé finanční tísně, může se vám peněžitá pomoc hodit. Podívejte se v následujících řádcích, na co všechno stát přispívá, kdo má na příspěvky nárok a jaká je jejich výše.

Kolik si vydělají nejbohatší lidé světa za jednu minutu?

Ani nejlépe placené profese v Čechách vám za měsíc nevydělají částku, kterou si těchto pět nejbohatších lidí světa vydělá během jedné minuty. Pojďte se s námi podívat, o kolik za minutu zbohatne Jeff Bezos a další světoví miliardáři a také na to, jak ke svému jmění přišli.

Chcete královskou mzdu? Těchto 5 povolání s platem nad 50 tisíc vás překvapí

V práci stráví většina Čechů v průměru jednu třetinu svého života. Není to zrovna málo a právě proto je tak důležité dělat to, co nás skutečně naplňuje. Svou roli při tom hraje i výše finančního ohodnocení, se kterým však řada lidí není spokojena. Patříte-li mezi ně, udělejte ve svém životě změnu. Jakým směrem se vyplatí vydat a kde dostanete nejvíce?

Château Lafite. Kolik zaplatíte za nejdražší láhev vína na světě?

Připít si dobrým vínem je obrovský požitek, to bezpochyby. Někteří ale svoji vášeň pro víno posunuli do absurdní roviny a jsou schopni za jedinou lahev zaplatit i částku, která by s přehledem stačila na koupi nového bytu. Podívejte se s námi na ty nejdražší přípitky!

Nejdražší rezidence celebrit. Podívejte se na luxusní domy, kde bydlí George Clooney a další hvězdy

Když si je někdo schopen usrknutím z plechovky sodovky v reklamě vydělat miliony, nebude nejspíš bydlet ve skromném domečku na předměstí. Podívejte se tedy s námi, do jakých sídel celebrity své miliony investují. Líbí se vám?

Klíčovou dírkou: Podívejte se na ty nejdražší hotelové pokoje světa

Krásné, prostorné a s tou nejlepší adresou. Tohle je deset nejdražších hotelových apartmá světa, do kterých pokud nejste prezident, hollywoodská hvězda, člen klanu kardashianů nebo vám neteče v žilách modrá krev, pravděpodobně nikdy nevstoupíte.

7 netradičních triků, díky kterým ušetříte při nákupu oblečení

Zkusili jste si někdy spočítat, kolik peněz se vám válí v šatníku? Všechny ty spontánní nákupy, věci v akci, které bylo škoda tam nechat, kalhoty do kterých zhubnete… To je přesně ten důvod, proč za módu utrácíme zbytečně moc peněz a stejně pak nemáme co na sebe.

Nejdražší pochoutky světa aneb co jedí milionáři?

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak se liší jídelníček milionářů od toho našeho? Kde nakupují suroviny, nebo kam chodí na oběd? Podívejte se, jaké potraviny si do lednice mohou uložit jen ti nejbohatší a kam se chodí najíst, když se jim nechce vařit.

Jdi nahoru