Zajímavosti ze světa fondů

Kryptoměny versus podílové fondy! Do čeho investovat?

Průměrná cena Bitcoinu dlouhodobě roste a alternativní coiny lámou rekordy. Zhodnocení v řádu stovek až tisíců procent je realitou. Podívejte se, zda-li je investování do kryptoměn trefou do černého, nebo pouze hazardní hrou s vlastním jměním.

5 zásadních rozdílů mezi spořícím účtem a podílovými fondy

Sazby na spořících účtech dlouhodobě klesají a peníze klientů zhodnocují jen minimálně. Nabízí se tak otázka, zda-li ke krátkodobému uložení úspor nevyužít raději podílové fondy. Nemáte-li zatím o investování do podílových fondů žádné informace, je důležité vysvětlit si 5 hlavních rozdílů mezi spořícím účtem a podílovými fondy.

Co všechno si na vás může a nemůže dovolit exekutor?

Do potíží s dluhy se dnes může snadno dostat každý. Stačí špatná investice, krach rodinné firmy či jen fakt, že potomek nezaplatí jízdenku. A problém je na světě. Když se k tomu navíc později přidá ještě neschopnost úroky splácet, stačí jen málo a exekutor již stojí za dveřmi. Víte však, jaká má práva a co si k vám naopak nikdy dovolit nesmí?

Přijdete v příští dekádě o práci? 10 povolání, která možná zaniknou

V posledních deseti letech se výrazně změnil svět, ve kterém žijeme. Chytré telefony nám dovolují vyřešit mnoho věcí kdykoli a odkudkoli, elektrická auta už nejsou vizí budoucnosti, ale jezdí po dálnicích, a streamování videí online a sociální sítě změnily svět novin a komunikace.

Jaké triky na vás zkoušejí české supermarkety?

Určitě to znáte. Jdete koupit pouze mléko, ale vracíte se domů s mlékem, čokoládou, pracím práškem, žvýkačkami a časopisem. Jak je to možné? Supermarkety mají v zásobě mnoho dokonalých triků, které zneužívají základní vlastnosti lidské psychiky. Prokoukněte je.

Přehled nejvýdělečnějších profesí. Podívejte se, kolik v Čechách bere vývojář nebo krizový manažer

Prošli jsme největší pracovní sektory od lékařství až po politiku a vybrali z nich profese, které se nejvíce vyplatí. Zajímá vás, jaká povolání mají v Čechách největší perspektivu a kdo si vydělá nejvíce?

Nejčastější podvody, které vás mají připravit o peníze. Umíte se jim bránit?

Nezaměstnanost je rekordně nízká a každý má tak možnost najít dobrou práci. Někteří lidé se však raději živí nepoctivě a to tím, že okrádají druhé. Přestože za největší oběti klasických podvodů považujeme většinou seniory, na pozoru by se měl mít každý. Nečekaný útok na vaši peněženku totiž může přijít i na internetu, kde podvodníci zkoušejí stále vynalézavější praktiky.

Dostáváte, na co máte nárok? Velký přehled státních příspěvků od dětství po důchod

Někdo příspěvky od státu využívá, pro jiného je to jedna velká neznámá. Dostanete-li se do složité životní situace a s ní spojené tíživé finanční tísně, může se vám peněžitá pomoc hodit. Podívejte se v následujících řádcích, na co všechno stát přispívá, kdo má na příspěvky nárok a jaká je jejich výše.

Kolik si vydělají nejbohatší lidé světa za jednu minutu?

Ani nejlépe placené profese v Čechách vám za měsíc nevydělají částku, kterou si těchto pět nejbohatších lidí světa vydělá během jedné minuty. Pojďte se s námi podívat, o kolik za minutu zbohatne Jeff Bezos a další světoví miliardáři a také na to, jak ke svému jmění přišli.

Chcete královskou mzdu? Těchto 5 povolání s platem nad 50 tisíc vás překvapí

V práci stráví většina Čechů v průměru jednu třetinu svého života. Není to zrovna málo a právě proto je tak důležité dělat to, co nás skutečně naplňuje. Svou roli při tom hraje i výše finančního ohodnocení, se kterým však řada lidí není spokojena. Patříte-li mezi ně, udělejte ve svém životě změnu. Jakým směrem se vyplatí vydat a kde dostanete nejvíce?

Château Lafite. Kolik zaplatíte za nejdražší láhev vína na světě?

Připít si dobrým vínem je obrovský požitek, to bezpochyby. Někteří ale svoji vášeň pro víno posunuli do absurdní roviny a jsou schopni za jedinou lahev zaplatit i částku, která by s přehledem stačila na koupi nového bytu. Podívejte se s námi na ty nejdražší přípitky!

Nejdražší rezidence celebrit. Podívejte se na luxusní domy, kde bydlí George Clooney a další hvězdy

Když si je někdo schopen usrknutím z plechovky sodovky v reklamě vydělat miliony, nebude nejspíš bydlet ve skromném domečku na předměstí. Podívejte se tedy s námi, do jakých sídel celebrity své miliony investují. Líbí se vám?

Klíčovou dírkou: Podívejte se na ty nejdražší hotelové pokoje světa

Krásné, prostorné a s tou nejlepší adresou. Tohle je deset nejdražších hotelových apartmá světa, do kterých pokud nejste prezident, hollywoodská hvězda, člen klanu kardashianů nebo vám neteče v žilách modrá krev, pravděpodobně nikdy nevstoupíte.

7 netradičních triků, díky kterým ušetříte při nákupu oblečení

Zkusili jste si někdy spočítat, kolik peněz se vám válí v šatníku? Všechny ty spontánní nákupy, věci v akci, které bylo škoda tam nechat, kalhoty do kterých zhubnete… To je přesně ten důvod, proč za módu utrácíme zbytečně moc peněz a stejně pak nemáme co na sebe.

Nejdražší pochoutky světa aneb co jedí milionáři?

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak se liší jídelníček milionářů od toho našeho? Kde nakupují suroviny, nebo kam chodí na oběd? Podívejte se, jaké potraviny si do lednice mohou uložit jen ti nejbohatší a kam se chodí najíst, když se jim nechce vařit.

Zjistěte konečně, co to vlastně je ten startup

Dostali jste ve sprše nápad za pořádný balík peněz a máte v plánu rozjet s ním vlastní podnikání? Jedná se o revoluční vnuknutí? Tak to by vám mohl přijít vhod úvod do fascinujícího světa startupů, pojmu, který je skloňovaný všude kolem nás.

Dostáváte peníze na ruku? Zjistěte, co vše tímto příjmem riskujete

Na první pohled to může znít doopravdy dobře. Polovinu měsíčního výdělku obdržíte klasicky na výplatní pásce, zbytek dostanete na ruku. Zároveň ušetříte na daních a domů si tak odnesete mnohem víc. Tím však výhody práce načerno končí. Pokud se vše provalí, hrozí vám nejen tučná pokuta, ale též mnoho nepříjemností v budoucnu.

Těchto pět českých malířů z vás udělá boháče. Nemáte jejich obraz na půdě?

Během posledních dvaceti let se konečně českým umělcům dostává uznání, které jim nebylo dopřáno v jejich době. Současný trend v aukcích obrazů navíc velí nezaměřovat se na autora, ale na kvalitu a nápaditost díla. To mimo jiné znamená, že ten obraz po pradědovi, na který se vám už padesát let práší na půdě, má dnes možná mnohem vyšší hodnotu, než byste si vůbec troufali odhadnout.

Zapomněli jste peníze v bankomatu? Co udělat, abyste o ně nepřišli?

Stačí jen chvilková nepozornost či vyrušení a namísto výběru hotovosti odcházíte s prázdnou. Že to zní jako nesmysl? Omyl, jedná se o celkem běžnou situaci, jež se navíc může přihodit každému z nás. Když už peníze v bankomatu necháte, zachovejte chladnou hlavu a začněte jednat. Při troše štěstí se k vám hotovost zase vrátí.

Víte, co dělat při krachu banky? Zjistěte, jak nepřijít o úspory

Česká ekonomika jde nahoru, nezaměstnanost máme nejnižší v EU a na finanční krizi z roku 2008 si již téměř nikdo nevzpomene. Nic však netrvá věčně a doba, kdy ve světě zkrachovaly desítky bankovních poboček, se může opět vrátit. Pokud by k tomu došlo, dokáže vás stát ochránit a získáte peníze zpět, nebo o úspory přijdete?

Tulipánová mánie: Jak kvůli kytkám zbankrotoval i sám Rembrandt

Také sledujete, jak bitcoin létá nahoru a dolů? Když je nahoře, drbete si hlavu, že jste ho nekoupili, a když je pak dole, gratulujete si, jak jste chytří, že jste to neudělali? To, co se dělo s bitcoinem v době největších výkyvů, není ve světě ekonomie neznámým jevem.

Podnikání v pohostinství: Na čem šetřit a na čem nikdy?

Více než polovina podniků zabývajících se pohostinstvím zavře během prvních třech měsíců provozu. Nejčastějším důvodem je, že majitel to většinou nezvládne finančně nebo psychicky. Zpravidla oboje naráz. Pojďte se s námi podívat na návrhy, jak se nezruinovat ani v číslech, ani na mysli.

Investice do umění: Přehled českých a světových umělců, kteří mají potenciál

Přemýšlíte nad investováním? Jako první se nabízejí kryptoměny, ty ale v posledních měsících doslova létají nahoru a dolů a odhadnout, kdy je ten správný čas na nákup, tak není úplně jednoduché. Tak proč nezkusit umění?

Kolik si vydělají čeští youtubeři? Stovky tisíc za měsíc nejsou výjimkou

Zatímco před několika lety je nikdo nebral vážně, dnes tito mladí lidé hýbou mediálním světem. Na mysli samozřejmě máme české youtubery, kteří svou zálibu postupně proměnili v prosperující byznys. A daří se jim. Výdělky rostou a není proto divu, že jejich profily na sociálních sítích se postupně plní fotkami luxusních dovolených a aut.

Kooning, Lichtenstein nebo Picasso. 5 novodobých umělců, jejichž obrazy trhají prodejní rekordy

Abstraktní expresionismus je uměleckým směrem, který v posledních letech trhá jeden aukční rekord za druhým. Do hledáčku předních filantropů se dostala jména jako Jackson Pollock, Mark Rothko nebo Willem de Kooning, jenž je také držitelem zlaté medaile za vůbec nejdražší prodaný novodobý obraz.

Finanční poradce v roli hyeny. Jak ho odhalit a na co dát pozor?

O podvodu zvaném předváděcí akce už jste určitě někdy slyšeli. Podomním prodejcům se většina z nás dokáže obloukem vyhnout, ale co když vám nabídne pomocnou ruku finanční poradce? Jak poznat poctivého finančního poradce od podvodníka, který to s vámi nemyslí dobře? Na to se zaměříme v našem článku.

Nejlépe placené manažerky. Kolik vydělávají úspěšné ženy, které pracují pro firmy jako Apple či Oracle?

V posledních letech se daří bořit stereotypy a zvyšuje se počet úspěšných žen, které se podílejí na vedení velkých firem. Nejedna studie už potvrdila, že ženy jsou na vedoucích pozicích potřeba: nejednají tak agresivně jako muži, často mají větší odstup a také vynikají schopností empatie, která je klíčovou vlastností při práci v týmu.

Vánoční dárky, které nakupují miliardáři. Nechybí zlatá vana nebo šperky Elizabeth Taylor

Pomalu se blíží se Vánoce, čas klidu a dárků. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak obdarovávají lidé, pro které není žádný dárek dost drahý? Podívejte se na seznam nejdražších věcí, které si mohou dovolit koupit jen ti nejzámožnější.

Cenu piva zásadně ovlivní klimatické změny, varují vědci. O kolik nápoj zdraží?

Klimatické změny mají velký vliv na životní prostředí a pěstování zemědělských plodin, což se v budoucnu promítne i do ceny piva. Upozorňuje na to studie, kterou přinesl odborný časopis Nature Plants. Studie se snaží předpovědět vývoj ceny piva v příštích osmdesáti letech a podrobně mapuje faktory, které cenu ovlivní.

Muž během mládí naspořil 5 milionů, aby mohl jít do důchodu před čtyřicítkou. Jak to udělal?

Říká se, že kdo šetří, má za tři. Mladík z amerického Minneapolis prý tohle rčení často slýchával od svých rodičů, a tak se rozhodl pro velmi netradiční způsob života. Už v dětství se rozhodl, že bude spořit a nebude utrácet více, než bezpodmínečně musí. Dělá to pro jediný cíl - mít dost peněz na to, aby mohl do důchodu odejít už před čtyřicítkou.

Vánoce se blíží. Jak ušetřit při nákupu dárků?

Vánoce jsou pro obchodníky tím nejziskovějším svátkem v roce, a tak není divu, že nás už od podzimu zaplavují vánoční akce a slevy. Jen v eshopech například Češi před Vánocemi utratí téměř 40 miliard korun, jak vyplývá z odhadů Asociace pro elektronickou komerci.

Hrají počítačové hry a mluví do kamery. Nejúspěšnější streameři dnes vydělávají jako celebrity

Pro mladou generaci běžně konzumovaná zábava, pro tu starší něco těžko pochopitelného. Řeč je o streamování počítačových her, kdy mladí lidé sedí u počítače, hrají a před zapnutou kamerou virtuálně rozmlouvají se svými diváky. Streameři jsou fenoménem současného internetového dění, pro mladé lidi jsou podobně oblíbení jako celebrity a také si tolik umějí vydělat.

Španělé začínají sázet ve vánoční loterii. Oblíbený "Tlouštík" letos vyplatí rekordní částky

Její historie se začala psát v roce 1892, což z ní dělá druhou nejstarší loterii na světě. Z hlediska celkové částky na vyplacení výher se pak španělská vánoční loterie považuje za vůbec největší loterii světa. Oficiálně nese název Lotería de Navidad, ale v průběhu let se jí kvůli výši výher začalo přezdívat El Gordo, což v překladu znamená “Tlouštík”. Ve Španělsku odstartoval prodej losů k letošnímu ročníku, který bude z pohledu výher rekordní.

Od Conneryho po Craiga. Podívejte se, kolik dostali slavní herci za roli Jamese Bonda

Když spisovatel Ian Fleming vytvořil charakter elegantního akčního hrdiny Jamese Bonda, prý nikdy nečekal, že se postava stane tak oblíbenou a vznikne díky ní hned několik úspěšných filmů. Nakonec jich vzniklo 26, příběhy britského neztrácejí kouzlo ani po letech a stále vyprodávají kina. S diváckým úspěchem přišel i úspěch komerční, a tak se s každou další bondovkou zvyšuje nejen rozpočet na natáčení, ale i plat pro hlavního herce. Podívejte se s námi na to, kolik si jednotliví představitelé Bonda vydělali.

Denise Coates je novou nejlépe vydělávající ženou světa. Mnozí však britskou miliardářku kritizují

Nejlépe vydělávající ženou světa se podle listu The Guardian stala Britka Denise Coates, která si jako ředitelka firmy bet365 vyplatila rekordní odměnu ve výši 265 milionů liber. Její firma je jednou z největších sázkových kanceláří na světě. S vysokou prémií nesouhlasí část britské veřejnosti a také někteří politici, kteří kritizují, že zatímco majetek Denise Coates se rozrůstá, velká část Britů naopak kvůli hazardu chudne.

Nová studie spočítala, kolik si průměrný Američan vydělá za celý život

Průměrný americký občan si během svého života vydělá v průměru 2,7 milionu dolarů, v přepočtu více než 61 milionu korun. Data přinesla nová studie, kterou si nechal zpracovat americký pracovní portál Zippia. Studie také upozornila na značné platové rozdíly mezi různými profesemi.

Nejslavnější čínský kapitalista je komunista. Na šéfa Alibaby prasklo, že je členem strany

Deník Wall Street Journal přinesl informaci o tom, že nejbohatší Číňan Jack Ma je členem čínské komunistické strany. O této možnosti se už dříve spekulovalo, nikdy však nebyla potvrzena. Jack Ma se ke své politické příslušnosti nikdy příliš nevyjadřoval, informaci přinesly až nyní čínské státní noviny People’s Daily.

Britové se připravují na brexit. Studie spočítala, kolik je bude stát

Dohoda o brexitu, kterou s představiteli Evropské unie vyjednala britská premiérka Theresa Mayová, přijde průměrného Brita na 700 až 1100 liber (v přepočtu 20 - 32 tisíc korun) ročně. Vyplývá to ze studie, o které informoval list Financial Times.

Rekordně nízká nezaměstnanost dále klesá

Český statistický úřad zveřejnil nová data, podle nichž rekordně nízká nezaměstnanost ještě více klesá. Nezaměstnanost v říjnu meziročně klesla o 0,5 procentního bodu na 2,1 procenta.

O co jde v kauze Deutsche Bank? Podívejte se na přehledné shrnutí všech faktů

Německem a Dánskem cloumá bankovní skandál, při kterém se podle tvrzení prokuratury praly špinavé peníze. Celá kauza je značně komplikovaná, a tak vám přinášíme přehledné shrnutí, které vám pomůže problémy největší německé banky lépe pochopit.

Průměrná mzda vzrostla na 31 516 korun. Nejvíce berou lidé v Praze

Český statistický úřad zveřejnil statistiku vývoje hrubých mezd za 3. čtvrtletí letošního roku. Ty se meziročně zvýšily o 2 458 korun na 31 516 korun. ČSU uvedl, že po započtení inflace mzdy rostly o 6 %, což představuje rekordní růst.

Nejlépe vydělávajícím youtuberem se stal osmiletý chlapec, který hodnotí hračky

Teprve osmiletý Ryan ze Spojených států se tento rok stal nejlépe vydělávajícím youtuberem na světě. Informaci přinesl americký magazín Forbes, který jeho příjmy odhadl na 22 milionu dolarů, v přepočtu na půl miliardy korun.

Výrobce telefonů Gionee je na pokraji bankrotu. Šéf společnosti prohrál v hazardu 32 miliard

Pokud se zajímáte o technologie, pravděpodobně vám neuniklo jméno firmy Gionee. Tento výrobce mobilních telefonů patřil ještě před pár lety mezi nejúspěšnější firmy v oboru, dařilo se mu například na lukrativním indickém trhu a řada analytiků mu prorokovala velkou budoucnost. S tou je však nyní konec a to kvůli šéfovi firmy Liu Lirongovi, který většinu firemních prostředků prohrál v hazardu.

Převod z účtu na účet bude brzy trvat pár vteřin. Kolik za něj zákazníci zaplatí?

Česká republika vstupuje do éry okamžitých plateb, kdy převod z účtu na účet zabere jen pár vteřin. Novinku představila v listopadu Česká národní banka a službu nyní zavádějí i další bankovní domy. Podle expertů bude nyní klíčové, jakou cenovou politiku banky u rychlých převodů zvolí. Poplatky napříč bankami se zatím velmi liší.

Souboj o Přátele. Netflix zaplatil za práva k seriálu rekordní částku

Na trhu streamovacích služeb došlo k zajímavému souboji. Služba Netflix, která nabízí svým předplatitelům filmy a seriály ke zhlédnutí online, zaplatila 100 milionů dolarů za vysílací práva k seriálu Přátelé. Jedná se o nejvyšší částku, kterou zatím podobná služba za licenci zaplatila. O Přátele projevily zájem i konkurenční služby, Netflix však nabídl ze všech nejvíce.

Bill Gates prozradil, které knihy ho tento rok nejvíce zaujaly

Bill Gates, zakladatel Microsoftu a jeden z nejbohatších lidí světa, prozradil, které knihy ho v tomto roce nejvíc bavily, a které ho nejvíce obohatily. Gatesův každoroční výběr knih je mezi fanoušky velmi populární a není výjimkou, že se knihy po zveřejnění Gatesova seznamu rychle vyprodají.

Panenka Ariel od Disneyho se prodává za tisícovku. Čínský dělník však za její výrobu dostane jen 3 haléře

Překvapivé zjištění přinesl deník Guardian spolu s organizací Solidar Suisse. Oblíbená panenka Ariel od Disneyho, která v Evropě patří mezi nejpopulárnější vánoční dárky, se v Číně vyrábí za velmi náročných podmínek. Čínští dělníci, kteří panenku vyrábějí, pracují často přesčas a z každé panenky mají jen 3 haléře, i když se panenka v obchodech prodává za tisíc korun.

Nejstaršímu miliardáři je 100 let a stále chodí každý den do práce

Většina lidí chce stáří prožít v poklidu a pokud by měla k dispozici hodně peněz, pravděpodobně by je utratila za cestování a plnění svých snů. To ale není případ Chang Yun Chunga, který se podle amerického webu CNBC stal nejstarším miliardářem světa. Chung, který se narodil v Singapuru, chodí do práce každý den i přes to, že mu je už sto let, a stále pracuje na rozvoji svého impéria.

Průzkum ukázal, kolik firem se letos chystá vyplatit 13. platy

Průzkum Hospodářské komory mezi podnikateli ukázal, že letos třinácté platy plánuje vyplatit rekordní počet firem. Zatímco v roce 2017 vyplatilo třináctý plat 47 procent zaměstnavatelů, tento rok se k tomuto kroku chystá už 56 procent z nich.

Indka vydělala miliardy. Pak všeho nechala a vydala se hledat vyšší smysl života

Chandrika Tandon se stala první Indkou žijící v Americe, která se stala partnerkou významné společnosti McKinsey. V roce 1992 pak založila svou vlastní poradenskou společnost a vydělala miliardy dolarů. Jenže i přes všechny pracovní úspěchy cítila, že jí v životě něco chybí, a tak všeho nechala, aby mohla podle svých slov najít vyšší smysl života.

Štědré Vánoce ve Škodovce. Zaměstnanci dostanou rekordní odměny

Česká ekonomika zažila úspěšný rok, a tak se řada firem chystá svým zaměstnancům vyplatit vánoční odměny. Jednou z nich je i největší česká automobilka Škoda, která oznámila, že svým zaměstnancům přidá 12 tisíc korun. To však není jediná prémie, která na pracovníky automobilky čeká.

Vánoce na internetu letos skončí dříve. Do kdy v eshopech objednat dárky, aby přišly?

Pokud chcete mít jistotu, že pro letošní Vánoce stihnete nakoupit dárky z internetových obchodů, měli byste zboží objednat nejdéle do konce příštího týdne. 14. až 16. prosinec je pak posledním termínem, abyste měli jistotu, že vám zboží přijde včas.

New York zavedl minimální mzdu pro taxikáře Uberu

New York se stal prvním americkým městem, které zavedlo minimální mzdu pro řidiče přepravních služeb Uber a Lyft. Zákonodárci města se pro tento krok rozhodli, aby mohli lépe bránit vykořisťování řidičů a zároveň tak ocenili jejich práci. O novince informoval server Business Insider.

Nad vodou mě udržela investice do Uberu, přiznal cyklista Lance Armstrong

Když naplno propukla dopingová aféra kolem cyklisty Lance Armstronga, odvrátili se od něj sponzoři a jeho finanční situace se stala téměř neudržitelnou. Nad vodou ho podle jeho slov držela jedna věc: jeho investice do společnosti Uber.

Bohemian Rhapsody je nejúspěšnějším filmem roku. V českých kinech utržil rekordní částku

Film o legendární skupině Queen a jejím frontmanovi Freddiem Mercurym se stal oficiálně nejúspěšnějším a nejnavštěvovanějším filmem letošního roku. V českých kinech ho podle dat Unie filmových distributorů zhlédlo zhruba 656 tisíc diváků.

Šéf Googlu musel v Kongresu vysvětlovat, proč se při vyhledávání slova "idiot" objeví obrázek Donalda Trumpa

Perné chvilky v americkém Kongresu si prožil generální ředitel společnosti Google Sundar Pichai. Ten musel odpovídat na otázky kongresmanů, které zajímalo, jak jeho společnost funguje, a zda dodržuje všechny platné předpisy.

Tesla.com je druhou nejdražší doménou v historii. Elon Musk po letech přiznal, kolik za ni zaplatil

Známá automobilka Tesla pod vedením vizionáře Elona Muska až do roku 2016 používala pro své podnikání doménu TeslaMotors.com. Pak ale podle slov Muska firma vycítila, že je potřeba všechny své internetové aktivity přesunout pod mezinárodně silnou doménu, a tak si pořídila prémiovou doménu Tesla.com.

Miliardář Warren Buffett: Tohle je má rada, jak být v životě úspěšnější

Známý investor a jeden z nejbohatších mužů planety Warren Buffet se pro server CNBC svěřil s radou, kterou by se podle něj měli řídit všichni lidé, kteří se chtějí ve svém životě posunout dál.

Nejbohatší Ind vdává dceru. Na obřad dorazí Hillary Clintonová a další slavní

V Indii se právě schyluje k velké společenské události. Nejbohatší Ind Mukeš Ambani vdává svou 27letou dceru Ishu, která si bere 33letého Ananda Piramala. Vzhledem k postavení rodiny se na akci sjeli také přední světové osobnosti, od politiků až po celebrity.

Hrozba bombou v sídle Facebooku. Firma musela evakuovat několik budov

V sídle Facebooku v americkém Menlo Parku v Kalifornii došlo v úterý k hrozbě bombového útoku. Policejní mluvčí Nicole Acker americkému webu CNBC sdělila, že několik budov bylo evakuováno.

Kolik vydělávají etičtí hackeři, kteří pomáhají firmám bránit jejich systémy?

Čerstvě publikovaná data společnosti Bugcrowd ukazují, že takzvaní "etičtí hackeři", které si firmy najímají, aby jim pomohli ochránit jejich bezpečnostní systémy, si ročně vydělají až 500 000 dolarů, v přepočtu více než 11 milionů korun.

Jeptišky zcizily milodary v hodnotě 11 milionů korun. Peníze utratily za hazard v Las Vegas

Kalifornské řádové sestry zpronevěřily během deseti let zhruba 500 tisíc dolarů, v přepočtu 11 miliónů korun. Mary Kreuperová a Lana Changová si krádežemi peněz z milodarů vydělávaly na své výlety do Las Vegas, kam pravidelně jezdily a utrácely v hazardních hrách. O kauze informoval server BBC, sestry prý svého činu hluboce litují.

Školní obědy podle Donalda Trumpa: Méně celozrnného pečiva a více soli

Úřad amerického prezidenta Donalda Trumpa tento týden oznámil změny, které se týkají jídelníčku amerických školáků ve školních jídelnách. V rámci takzvané "pamlskové vyhlášky" se ve školních jídelnách ruší povinnost nabízet pouze celozrnné pečivo či mléko bez tuku. Jídelny také mohou více solit.

Automobilka Tesla žaluje bývalého zaměstnance o 3,8 miliardy korun

Automobilka Tesla vedená vizionářským podnikatelem Elonem Muskem žaluje svého bývalého zaměstnance Martina Trippa o 167 milionů dolarů, v přepočtu o 3,8 miliardy korun. Tripp měl z firmy vynést citlivé informace, informoval server CNBC.

Barbara Corcoran: Při vyjednávání o platu by se ženy měly chovat jako muži

Úspěšná americká investorka a podnikatelka, která se objevila i v populární americkém pořadu Shark Tank, se pro web Yahoo Finance rozpovídala o tom, co by doporučila ženám, které v práci chtějí dostat přidáno.

Mladík svérázně skončil ve Walmartu. Do mikrofonu vyhlásil, že "v téhle firmě by nikdo neměl pracovat"

Pro netradiční způsob ukončení pracovního poměru se rozhodl Kanaďan Jackson Racicot. 17letý mladík žijící v Albertě už dále nechtěl snášet špatné pracovní podmínky, které podle něj panovaly v obchodním řetězci Walmart, a tak po příchodu do práce usedl k mikrofonu a nechal na celý obchod vyhlásit, že "tady by nikdo neměl pracovat".

Vlastník značky Louis Vuitton kupuje v obří transakci síť hotelů

Společnost Louis Vuitton Moet Hennessy (LVMH), která vlastní značky Louis Vuitton či Christian Dior, oznámila obří transakci, ve které koupí mezinárodní síť hotelů Belmond. Hodnota obchodu je 3,2 miliardy dolarů, v přepočtu více než 73 miliard korun. O transakci informoval web CNBC.

Jdi nahoru